Mariusz

Blog podróżnika

Dodano: 02-09-2018
Odsłon: 68
Komentarze: 0

Kraj: Islandia

Dziesięć dni podróży po Islandii w towarzystwie wspaniałych ludzi :D
Dwa auta, osiem osób, namioty, wspaniałe miejsca i ponad 2000 przejechanych kilometrów. Każdego dnia pobytu staraliśmy sie odwiedzić jak najwięcej miejsc kierując się wzdłuż trasy nr 1 która była naszym głównym szlakiem....ale nie stronilismy od bezdroży by podziwiać przepiękne miejsca...lodowce, wodospady, jaskinie, wulkany, gorące źródła itd itd :)) Nawet awaria hamulców w jednym z aut i konieczny jedno dniowy postój nie sprawiły że dzień ten był stracony...mogliśmy sie zatrzymać i na spokojnie zwiedzić bardzo malownicze rybackie miasteczko:)
Myślę że udało nam się wycisnąć ile sie dało z każdego dnia pobytu...zachowując przy okazji idealną równowagę i kompromis przy doborze atrakcji na trasie, czasu na zwiedzanie i podróży pomiędzy wyznaczonymi punktami :) Towarzystwo wspaniałych ludzi sprzyjało czerpaniu radości ze zwiedzania. Nikt na nikim nie wywieral presji, każdy w doskonałym humorze nawet gdy czasem warunki były trudne, pomocny i skłonny do współpracy. Bardzo zgrana grupa wyszła z tej zbieraniny przypadkowych osób...aż dziwne i dość niespotykane :)


Oczywiście godne polecenia są wszystkie atrakcje które sa charakterystyczne dla Islandii tj. gejzery, lodowce, wulkany czy gorące źródła. Warto również zobaczyć wodospady czy kaniony. Nawet zwiedzanie małych portowych miasteczek jest interesujące, gdyż można sie wiele dowiedzieć o powstawaniu, rozwoju i funkcjonowaniu lokalnych społeczności. Często ludzi żyjących z morza...ludzi baardzo twardych i wytrwałych.

Blogów: 1
Blog podróżnika Adrian

Nicea +okolice

Kraj: Francja, wpis do dziennika: 2017-09-22 15:08:18

Wyjazd spontaniczny ale naprawde udany ...polecam każdemu :) zobacz cały wpis

Blogów: 2
Blog podróżnika Janek

Shalom

Kraj: Izrael, wpis do dziennika: 2018-08-22 15:29:36

Izrael jest bardzo europejski i wbrew wcześniejszym obawom - bezpieczny. W Ejlacie można przeżyć ciepłe chwile w zimie, mam wciąż niedosyt Jerozolimy z jej atmosferą i historią... wybieram się w styczniu 2019: ) zobacz cały wpis

Blogów: 3
Blog podróżnika Małgorzata

Dubai - maj 2018

Kraj: Zjednoczone Emiraty Arabskie, wpis do dziennika: 2018-07-06 21:57:37

Dubai, inny świat, inna bajka, to po prostu trzeba zobaczyć.To takie małe Las Vegas, tylko bez kasyn gry, zwłaszcza nocą, gdy wszystko jest cudownie oświetlone jak na Boże Narodzenie, szczególnie Dubai Marina.Polecam Madinat, to taka mała Wenecja.Pozatym Palm Jumeirach, gdzie... zobacz cały wpis