Mariusz

Blog podróżnika

Dodano: 02-09-2018
Odsłon: 254
Komentarze: 0

Kraj: Islandia

Dziesięć dni podróży po Islandii w towarzystwie wspaniałych ludzi :D
Dwa auta, osiem osób, namioty, wspaniałe miejsca i ponad 2000 przejechanych kilometrów. Każdego dnia pobytu staraliśmy sie odwiedzić jak najwięcej miejsc kierując się wzdłuż trasy nr 1 która była naszym głównym szlakiem....ale nie stronilismy od bezdroży by podziwiać przepiękne miejsca...lodowce, wodospady, jaskinie, wulkany, gorące źródła itd itd :)) Nawet awaria hamulców w jednym z aut i konieczny jedno dniowy postój nie sprawiły że dzień ten był stracony...mogliśmy sie zatrzymać i na spokojnie zwiedzić bardzo malownicze rybackie miasteczko:)
Myślę że udało nam się wycisnąć ile sie dało z każdego dnia pobytu...zachowując przy okazji idealną równowagę i kompromis przy doborze atrakcji na trasie, czasu na zwiedzanie i podróży pomiędzy wyznaczonymi punktami :) Towarzystwo wspaniałych ludzi sprzyjało czerpaniu radości ze zwiedzania. Nikt na nikim nie wywieral presji, każdy w doskonałym humorze nawet gdy czasem warunki były trudne, pomocny i skłonny do współpracy. Bardzo zgrana grupa wyszła z tej zbieraniny przypadkowych osób...aż dziwne i dość niespotykane :)


Oczywiście godne polecenia są wszystkie atrakcje które sa charakterystyczne dla Islandii tj. gejzery, lodowce, wulkany czy gorące źródła. Warto również zobaczyć wodospady czy kaniony. Nawet zwiedzanie małych portowych miasteczek jest interesujące, gdyż można sie wiele dowiedzieć o powstawaniu, rozwoju i funkcjonowaniu lokalnych społeczności. Często ludzi żyjących z morza...ludzi baardzo twardych i wytrwałych.

Blogów: 3
Blog podróżnika Barbara

Skopje-Ochryd-Bitola-Vevcani

Kraj: Macedonia, wpis do dziennika: 2016-12-15 17:37:32

Macedonia to niewielkie państwo bez dostępu do morza - cały kraj, który swoją wielkością niewiele różni się od województwa lubelskiego, kryje w sobie liczne bogactwa, pamiątki barwnej acz trudnej przeszłości, świadectwa współistnienia narodów i kultur. Macedonia przez ponad 500 lat,... zobacz cały wpis

Blogów: 14
Blog podróżnika Anna

Weekend w Bergamo

Kraj: Włochy, wpis do dziennika: 2018-09-22 10:50:03

Città Bassa * Città Alta * Piazza Vecchia * Piazza del Duomo * San Vigilio zobacz cały wpis

Blogów: 1
Blog podróżnika Marcin

Tatry

Kraj: Słowacja, wpis do dziennika: 2017-09-03 16:32:03

Bardzo miło zaskoczony klimatem jaki panuje u naszych słowackich sąsiadów. mam porownanie ze strona polska i zdecydowanie kiedyś zawitam ponownie po stronie SK zobacz cały wpis