Mariusz

Blog podróżnika

Dodano: 02-09-2018
Odsłon: 332
Komentarze: 0

Kraj: Islandia

Dziesięć dni podróży po Islandii w towarzystwie wspaniałych ludzi :D
Dwa auta, osiem osób, namioty, wspaniałe miejsca i ponad 2000 przejechanych kilometrów. Każdego dnia pobytu staraliśmy sie odwiedzić jak najwięcej miejsc kierując się wzdłuż trasy nr 1 która była naszym głównym szlakiem....ale nie stronilismy od bezdroży by podziwiać przepiękne miejsca...lodowce, wodospady, jaskinie, wulkany, gorące źródła itd itd :)) Nawet awaria hamulców w jednym z aut i konieczny jedno dniowy postój nie sprawiły że dzień ten był stracony...mogliśmy sie zatrzymać i na spokojnie zwiedzić bardzo malownicze rybackie miasteczko:)
Myślę że udało nam się wycisnąć ile sie dało z każdego dnia pobytu...zachowując przy okazji idealną równowagę i kompromis przy doborze atrakcji na trasie, czasu na zwiedzanie i podróży pomiędzy wyznaczonymi punktami :) Towarzystwo wspaniałych ludzi sprzyjało czerpaniu radości ze zwiedzania. Nikt na nikim nie wywieral presji, każdy w doskonałym humorze nawet gdy czasem warunki były trudne, pomocny i skłonny do współpracy. Bardzo zgrana grupa wyszła z tej zbieraniny przypadkowych osób...aż dziwne i dość niespotykane :)


style="display:block; text-align:center;" data-ad-layout="in-article" data-ad-format="fluid" data-ad-client="ca-pub-9527454204289988" data-ad-slot="6609434057">
Oczywiście godne polecenia są wszystkie atrakcje które sa charakterystyczne dla Islandii tj. gejzery, lodowce, wulkany czy gorące źródła. Warto również zobaczyć wodospady czy kaniony. Nawet zwiedzanie małych portowych miasteczek jest interesujące, gdyż można sie wiele dowiedzieć o powstawaniu, rozwoju i funkcjonowaniu lokalnych społeczności. Często ludzi żyjących z morza...ludzi baardzo twardych i wytrwałych.

Blogów: 15
Blog podróżnika Alexandra J.

Kreta - wyspa o bogatej historii i kulturze

Kraj: Grecja, wpis do dziennika: 2015-04-22 13:08:02

Kreta od zawsze budziła ciekawość.Jej historię oddaje mit o Dedalu i Ikarze,w którym odwaga i geniusz przeplatają się z tragedią. Kreta jest jedną z kolebek cywilizacji basenu Morza Śródziemnego.Pierwsze ślady działalności człowieka na wyspie sięgają 6000 lat p.n.e. O randze... zobacz cały wpis

Blogów: 2
Blog podróżnika Tomasz

Teide

Kraj: Hiszpania, wpis do dziennika: 2019-02-18 20:52:08

Tenerife, two days walk to summit volcano. Amazing view from nearly 4k meters. zobacz cały wpis

Blogów: 1
Blog podróżnika Dawid

Urlop w Australii

Kraj: Australia, wpis do dziennika: 2019-04-21 21:47:00

Prawie 3 tygodnie spędzone w tym przepięknym kraju zobacz cały wpis