Forum podróżników

Poproszę - miłośników polskich gór - o podpowiedź: gdzie w górach Gorce szukać noclegu? Żeby było idealnie czysto, daleko od szos, za to blisko szlaków; wygodnie i smacznie. Jestem przekonana, że wielu podróżników schodziło i tamte góry, więc i z podpowiedzią problemu nie będzie. Dziękuję!!! : )
Temat został edytowany: 2019-07-18 19:13:03
Rejestracja

Cześć!

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji aby nawiązać kontakt - Dołącz do Olneo!  


Dyskusja:

2019-07-15 08:11:47

Anna :

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi (choć nie skorzystałam : ) Jestem po 9-dniowym wypadzie w Gorce, i z zadowoleniem stwierdzam, że znalazłam to, czego szukaliśmy: drewniany, idealnie czyściutki, klimatyczny dom z dala od szos i ulic, z widokiem na oszałamiające Gorce, z szemrzącym strumieniem, totalną ciszą i bardzo blisko szlaków, dzięki czemu spora część Gorców zdeptana, dzięki czemu Gorce zdołały mnie w sobie rozkochać (te puste szlaki!!! Te oszałamiające widoki!!! Ta cisza!!!).
Do Kasi: miejscowości typu Rabka omijamy szerokim łukiem (wybierając miejsce, patrzę, by było jak najdalej od miast, a nie jak napisałaś jak najbliżej : ) : ) : ), bo dla nas smród spalin, łomot tzw. muzyki, tłum tzw. turystów, nie mają nic wspólnego z odpoczynkiem, majestatem i pięknem górami i wszystkim, co się z tym wiąże. Moje pytanie było bardzo konkretne, kieruję się - po prostu - zupełnie innymi kryteriami, bo inaczej rozumiemy intensywny wypoczynek w górach, w warunkach komfortowych i klimatycznych, także jak najdalej od tzw. turystów podjeżdżających pod szlaki samochodami : )
Nie nocujemy też w schroniskach (do Adrian Szewc), bo kochamy komfort : )
W podsumowaniu: swoje miejsce w Gorcach znaleźliśmy, bo oprócz wszystkich wymienionych wspaniałości, także i gospodarze okazali się serdecznymi, ciekawymi i nadzwyczaj gościnnymi ludźmi.


2019-07-07 19:58:18

Kasia :

To zależy, co dokładnie chcesz zwiedzić? Ja najpierw wybieram szlaki lub szczyty, na które chce wejść, potem patrzę jakie miasta są najbliżej (skąd idą szlaki), nastepnie sprawdzam, do którego miasta jest najłatwiejszy dojazd i dopiero wtedy szukam noclegów. Twoje pytanie jest zbyt ogólne :) W czerwcu nocowałam w Rabce-Zdrój, miejscowość oczywiście wypoczynkowa ale dostęp do szlaków wystarczający, standard noclegów przeróżny ale jest wygodnie i smacznie (jadałam na mieście).


2019-06-29 18:44:23

Adrian Szewc :

Ja preferuję swojskie noclegi, najlepiej daleko od cywilizacji i z odpowiednim klimatem. Na schronisku na Turbaczu się nie zawiodłem :)


2019-06-21 17:18:19

Graża :

Ja nocowałam w Koninkach "Pod Jaworzyną", wprost z noclegu można było startować w stronę Turbacza albo Starych Wierchów. W pół godziny można też dojechać do szlaku na Mogielicę. Mogę szczerze polecić.


2019-06-17 11:55:46

Anna :

A czy ktoś wypoczywał w hotelu Górski Raj? Bo dla kogoś, kto nigdy w miejscu takim jak Góry Gorce nie był wydają się być kuszące miejsca takie jak Poręba czy Koninki, a w nich wysoki standard, o którym pisałam : ) (za informację o Nowym Targu dziękuję, ale zupełnie nie o to mi chodzi, bo Nowy Targ kojarzy mi się z tłumem, smrodem spalin, hałasem itd., itp. okropieństwami).


2019-06-17 10:10:28

Tomasz :

To patrząc z perspektywy różnorodności tras, najlepsze wydają się być obrzeża Nowego Targu.


2019-06-17 08:45:15

Anna :

Powinnam była dopisać w mojej prośbie: nie chodzi mi o nocleg w schronisku (ani tym bardziej o namiot : )


2019-06-16 21:13:19

Agnieszka :

namiot ;)


2019-06-16 20:17:36

Tomasz :

A w samym schronisku na Turbaczu?