Wyłącz reklamyKompletność profilu 100%


-1

Marek

Mężczyzna 34 Lat

Polska (śląskie), Knurów

?. ?. {{ user.data }} 2020-06-03

TERMIN WYJAZDU: Luty 2020 , Marzec 2020
KRAJE WYJAZDU: Filipiny
CELE WYJAZDU: wypoczynek , zwiedzanie , backpacking/tramping
NA ILE CZASU: do 16 dni
BUDŻET WYJAZDU: ponad 3000 zł
SZUKAM NA WYJAZD: osób
PŁATNOŚCI:

Temat wyjazdu: Filipiny + Hong Kong organizuję 17.2.2020 - 07.3.2020

Opis: [FILIPINY ??+ HONG KONG ??] [ 17.02.2020 - 07.03.2020 ]
[18 DNI NA MIEJSCU] [EKSPLORACJA WYSP]
[NOCLEGI ZAREZERWOWANE / PLAN GOTOWY]
[WYPRAWA DLA 8 OSÓB]

Wyjazd jest całkowicie niekomercyjny, nie ma żadnej opłaty organizacyjnej.


CO ZOBACZYMY PODCZAS 18 DNI
HONGKONG:
? Spojrzymy na miasto z Sky Terrace 428 at the Peak lub z Lion Rock Peak
?Zajrzymy na najbardziej instagramową ulicę miasta Yick Fat
?Wieczorem przejdziemy się na Temple Street Night Market
?W Hongkongu spędzimy cały jeden dzień
FILIPINY:
?Odwiedzimy w sumie 5 różnych wysp (Cebu, Siquijor, Siargao, El Nido, Coron) ?
?Każdą wyspę będziemy eksplorować skuterem, przynajmniej raz na wyspę, w sumie zrobimy na skuterach około 200km. Skuter będzie nam potrzebny aby bardziej zagłębić się w wyspiarski klimat, odwiedzić miejsca normalnie nieosiągalne standardowym środkiem transportu, mieć pełną swobodę w tym co będziemy chcieli zobaczyć. ?
?Odwiedzimy dziewicze plaże mało zaludnionej wyspy Siquijor
?Motorami odwiedzimy wodospady oraz plaże na wyspie Siquijor, będziemy skakać do wody z przymocowanej do drzewa liny.
?Będziemy przełamywać swoje bariery skacząc na wyspie Siquijor prosto do morza z poziomu 6 i 9 metrów na specjalnie przygotowanych platformach
?Zanurkujemy z rekinami wielorybimi w Cebu na otwartym morzu ?
?Wejdziemy na szczyt Casino Peak podczas zachodu słońca
?W okolicach Alegrii odwiedzimy 4 małe wodospady na motorach
?Zaliczymy Kawasas Falls Canyoneering około 3,5h skakanie z klifów małych i dużych, skok z wodospadu oraz zjazdy z naturalnie wyrzeźbionych ślizgawek.
?Spędzimy 5 dni na magicznej wyspie Siargao, która prawie w całości pokryta jest palmami kokosowymi. Będzie to wyspa na najdłuższy chillout podczas naszej wyprawy.
?To właśnie na Siargao odbywają się co roku mistrzostwa świata w surfingu, sami również będziemy jeden dzień surfować wraz z krótką lekcją nauki.?‍♀️?♂️
?Wstaniemy zobaczyć wschód słońca z Cloud 9 Pier.
?Podczas 2 dniowej eksploracji wyspy skuterem odwiedzimy ukryte wodospady i dziewicze plaże.
?Będziemy skakać z palmy kokosowej prosto do rzeki (jest to jedno z najbardziej popularnych instagramowych spotów na Filipinach)
?Przejedziemy się drogą pośród tysięcy palm kokosowych i zobaczymy szczyt z tzw. punktu Coconut Palm Forest at the Top of the Road ??
?Przepłyniemy się do Sohoton National Park, eksploracja kilku jaskiń, skoki do wody, pływanie po lagunach lub wybierzemy się w bliźniacze miejsce Scuba Lagoon
?Odwiedzimy ukrytą plażę niedaleko General Luna, zgubimy się w palmach kokosowych, motorem wjedziemy prosto na plażę Pacifico Beach.
?Będziemy pływać i skakać do wody na Magpungko Rock Pools
?Odkryjemy Tayangban Cave Pool + skoki do wody.
?Zjedziemy tyrolką przy plaży Las Cabanas na wyspę sąsiednią, 750m długości tuż nad palmami.
? Weźmiemy udział w Hooping Island po najpiękniejszych lagunach archipelagu Bacuit - prywatną łodzią tylko dla nas! (opcjonalnie możliwe dwa dni) ?
?Spędzimy w sumie 3 noce w hostelu z basenem tuż przy plaży Las Cabanas (El Nido)
? Spędzimy dzień eksplorując wyspę El Nido, skuterem przedostaniemy się 25km na północ w stronę przepięknej plaży Nacpan Beach. W tym czasie chętni będą mogli się wybrać na szczyt Taraw Cliff z którego rozciąga się widok za zatokę. Wracając zahaczymy o plażę Corong Corong
?Wybierzemy się na Hooping Island po okolicznych wyspach Coron. Turkusowa woda, koralowce, wraki, szkieletowe dno oraz wiele więcej przemierzając podwodne tereny Barracuda Lake ?
?Opcjonalnie możliwe dwa dni wycieczki (tour A & B) po lagunach w rejonach Coron.
?Pieszo około 1 kilometra od hostelu dostaniemy się na szczyt Mt. Tapyas, podziwiać zachód słońca aby późnym wieczorem zrelaksować się w gorących źródłach Maquinit Hot Spring
?Każdy wieczór na wyspie Siquijor, Siargao, El Nido oraz częściowo Cebu spędzimy na plaży
?W sumie 14 noclegów umiejscowionych blisko plaży.
?Ostatni dzień w zależności od dnia powrotu i opcji zakupu biletów (powrót z Hong Kongu lub opcja multicity z Manili) zostaniemy jedną noc w stolicy ?lub wrócimy do Hong Kongu gdzie pozostaniemy już na lotnisku do czasu naszego ostatniego samolotu rejsowego.
Plan ogólnie:
Warszawa -> Hong Kong 17 lut
Hong Kong 18 lut,19 lut
Cebu Oslob 19 lut, 20 lut
Siquijor 20 lut,21 lut,22 lut
Cebu Alegria 22 lut,23 lut
Cebu City 23 lut,24 lut
Siargao 24 lut,25 lut,26 lut,27 lut,28 lut, 29 lut
El Nido Las Cabanas 29 lut ,1 mar,2 mar,3 mar
Coron 3 mar, 4mar, 5mar, 6mar
Manila 6 mar,7 mar (opcjonalnie możliwy tego dnia powrót)
Manila -> Warszawa 7 mar
Na wstąpię dodam, że trochę czytania będzie ale chciałbym od razu zawrzeć jak najwięcej informacji, które często dostawałem podczas innych wyjazdów w wiadomościach prywatnych.
Cześć ? ?
Miesiąc temu wróciłem z Wietnamu i zarazem z 2 wyprawy do Azji w tym roku, a już mam zaplanowaną kolejną przygodę tym razem zagłębimy się w prawdziwy wyspiarski styl życia.
Jak na każdym tripie plan jest już ułożony, a noclegi zarezerwowane również dla was ? Wyjazd jest całkowicie niekomercyjny, nie ma żadnej opłaty organizacyjnej, za wszystko płacicie sami bezpośrednio gotówką na miejscu oraz sami kupujecie bilety lotnicze wskazane przez mnie, nie ma tutaj ukrytych kosztów, ani żadnych haczyków ? ?
W celach lepszej integracji i komfortu podczas przemieszczania się, łatwości znalezienia noclegów jedziemy w 8 osób, czyli mogę zabrać ze sobą 7 ludzików. Na wyjazdach większą cześć ludzi stanowią osoby podróżujące w pojedynkę i tylko takie osoby zabieram ze sobą. Musisz mieć powyżej 21 lat oraz z góry dziękuję większym grupom znajomych. Niektóre noclegi zawierają tylko duże łóżka podwójne, dlatego będziemy się kwaterować według płci.
Termin jest sztywny i nie podlega zmianie ani odwołaniu, a to oznacza, że potrzebujesz 15 dni wolnego. Startujemy w poniedziałek 17 luty i z powrotem w Warszawie zameldujemy się w sobotę 7 marca. Lecimy najprawdopodobniej liniami Finnair przez Helsinki lub linią British Airways przez Londyn i tak samo wracamy (możliwe, że zamiast spędzić noc w Manili wrócimy do Hong Kongu by od razu wrócić nocnym samolotem do Polski).
Filipiny to ponad 7000 wysp, przemieszczanie się między nimi jest skomplikowane, oprócz promów, a będzie ich 4 lub 5 dojdą jeszcze przeloty wewnętrzne. W sumie czekają nas loty (no podstawie wybranego Finnair):
Warszawa - Helsinki (1H45min) BILET ŁĄCZONY
Helsinki – Hong kong (10H15min) BILET ŁĄCZONY
Hong kong - Cebu (3H)
Cebu - Siargao (1H)
Siargao - Cebu (1H10min)
Cebu - Puerto Princessa (1H10min)
Coron - Manila (1H)
Manila – Hong kong (2H25min)
Hong kong - Helsinki (11H) BILET ŁĄCZONY
Helsinki - Warszawa (1H45min) BILET ŁĄCZONY
Bezpośredni lot na filipiny jest nieopłacalny, taniej wychodzi spędzić dzień w Hong Kongu i dokupić dwa dodatkowe loty, a zawsze jest okazja, aby zobaczyć trochę więcej. Wszystkie bilety kupujesz samemu jak wspomniałem na początku ?Jeśli uważasz, że nie poradzisz sobie z ich zakupem przemyśl swoją decyzję kilka razy, zanim się zgłosisz. Możemy się umówić na wspólny zakup wszystkich lotów grudzień/styczeń aby rozplanować sobie wszystkie wydatki związane z wyprawą.
Nie ma wymaganych obowiązkowych szczepionek, wiza jest darmowa do 30dni na Filipinach oraz do 90 dni w Hongkongu, wbijana jest pieczątka do paszportu. Należy zadbać, aby paszport był ważny minimum 6 miesięcy od daty ostatniego dnia wylotu (6 marca). Ubezpieczenie należy wykupić we własnym zakresie.
KOSZTYWszystkie loty (główne + wewnętrzne), wszystkie promy oraz główne transfery za pośrednictwem busów na wyspach to kwota około 3450 zł
Jedzenie nie powinno przekroczyć 850zł jedząc lokalnie.
Wypożyczenie skutera 4-5 razy z paliwem (można wziąć skuter na dwie osoby) to koszt około 200-250 zł (lub kwota do podziału dla dwóch osób)
Koszty wszystkich wycieczek i atrakcji to około 450-550 zł
Koszt wszystkich już zarezerwowanych noclegów to 800 zł, co daje średnio 45 zł za jedną noc na osobę.
Należy pamiętać, że bilety lotnicze mogą być tańsze niż w dzień, kiedy je sprawdzałem lub minimalnie droższe i należy do nich doliczyć ewentualne opłaty za duży bagaż lub dodatkowe opłaty za płatność kartą. Powyższe kwoty nie uwzględniają transportu busów lokalnych jak metro w Hong Kongu czy tricykli na wyspach z których będziemy korzystać. Transport lądowy wydaje się naprawdę tani podróżując grupą. Cały wyjazd powinien zamknąć się w granicach 5700 – 6500 zł gdzie 6500 zł wydaje się być kwotą maksymalną i bezpieczną, aby zagwarantować sobie wszystko, co jest do zrobienia w planie.
Jak dołączyć do wyjazdu?
Świadomość, że ludzie zgłaszają się pod wpływem chwilowych emocji, doprowadziła do tego, że tak jak na poprzednich wyjazdach pobieram od każdej osoby depozyt, który jest całkowitą kwotą rezerwacji waszych noclegów. Jest to kwota 800 zł płatna na moje konto i jest ona zwracana na konto, z którego wykonano przelew nie wcześniej niż tydzień przed wyjazdem. Jest to dla mnie zabezpieczenie i gwarancja, że faktycznie jesteś gotowy/a aby jechać ze mną. Postaram się dopasować tak grupę, aby polecieć w równym składzie 4 chłopaków/ 4 dziewczyny. Dwa noclegi są zarezerwowane z przedpłatą, to oznacza, że booking pobierze całą kwotę rezerwacji na 3 tygodnie przed planowanym wyjazdem (nocleg Siargao oraz Alegria), a reszta noclegów jest płatna na miejscu. Depozyt jest pokryciem kosztów waszych noclegów oraz gwarancją pokrycia ewentualnych kosztów odwołania rezerwacji gdyby ktoś się wykruszył na kilka dni przed lotem z przyczyn własnych. Niestety ale noclegi nie mają nieograniczonego bezpłatnego odwołania, czasami może być już za późno i trzeba spłacić rezerwację.
Ostatecznie opłaty wyglądają następująco:
?800zł płatne na moje konto jako depozyt i gwarancja uczestnictwa – 530zł zwracam z powrotem na twoje konto nie wcześniej niż 10 luty. Pozostałe 270zł pozostaje na mojej karcie płatniczej, ponieważ nocleg na Siargao oraz Alegria zostanie opłacony online, za resztę noclegów każdy płaci na miejscu.
?około 3450zł to kwota jaką trzeba przeznaczyć na zakup wszystkich bilety jeszcze w Polsce najlepiej nie później niż do końca stycznia, za busy oraz promy każdy płaci na miejscu.
?Pozostała kwota jaką należy zabrać w dolarach lub euro ze sobą to po przeliczeniu około 2500zł.
Osoby, które dołączą do wyprawy po ostatecznym zagwarantowaniu miejsca otrzymają dodatkowo ode mnie szczegółowy plan w pdf ułożony dzień po dniu wraz ze wszystkimi informacjami odnośnie wyjazdu.
W przypadku zebrania np. 6 osób łącznie ze mną spowoduje, że pozostałe dwa łóżka/pokoje zostaną odwołane, cena dla reszty osób pozostanie bez zmian, na pewno wyjazd nie zostanie odwołany bez względu na to czy polecimy w składzie 4 czy 8 osobowym ?
Dla kogo jest ten wyjazd
?Dla osób, które chcą zobaczyć coś więcej niż piasek i wodę, wtopić się w klimat wyspy.
?Dla osób, które nie boją się jazdy skuterem bo taką formę aktywności zakłada mój plan.
?Dla tych, którzy lubią adrenalinę i skoki z wysokich do 10 metrów klifów, wodospadów, palm kokosowych prosto do wody i innych specjalnych do tego wyznaczonych miejsc.
?Dla osób, dla których przygoda to sens życia, bo niewątpliwie ten wyjazd taki właśnie będzie :)
? Dla ludzi otwartych czujących wspólny flow, nadających na tych samych falach, wzajemnie się szanujących, bezkonfliktowych.
?Dla osób, które nie załamią się, jak coś pójdzie nie tak ?, pogoda może pokrzyżować plany, mogą odwołać prom lub samolot. Niepowodzenie jest częścią rodzących się niezapomnianych wspomnień, jeśli uważasz tak samo to super ?
?Dla osób, dla których latanie nie stanowi bariery, 10 różnych lotów to nie mało.
Załączam opisane zdjęcia naszych miejsc noclegowych oraz kilka instagramowych spotów zawartych w planie. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej zdjęć po prostu wpisz w google hasła, które zamieściłem wyżej w szczegółach odwiedzanych miejsc ?
Pracuję czasami cały dzień, czasami również w nocy, dlatego odpowiadam wszystkim raz lub dwa razy dziennie w kolejności nadesłanych wiadomości.
To będzie mój 12 wyjazd z grup podróżniczych, więc bez obaw, wszystko musi się udać. ??
Ktoś musi ułożyć plan i zarezerwować noclegi, więc biorę to od razu na siebie. Rozumiem, że są osoby które wolą jechać bez planu i na bieżąco decydować o tym co robimy dalej, ale nie mam dwóch miesięcy na Filipiny tylko 18 dni, dlatego lepiej lecieć z planem przygotowanym na każdy dzień. Wiemy czego oczekiwać od wyjazdu, każdy akceptuje taki sam rodzaj wyprawy i wszystko odbywa się bez zbędnych nieporozumień. Układając plan kierowałem się tym co wyspa ma do zaoferowania co pozwoli zagospodarować czas od rana do wieczora, tak aby nie przesiedzieć połowy wyjazdu na plaży pod parawanem z browarem ? ? ?
Filipiny są skomplikowane, przemieszczanie się zajmuje dużo czasu, więc plan został tak ułożony aby zoptymalizować czas transportu do minimum, dlatego może się wydawać, że będziemy się przemieszczali często ale za to z krótki odstępami czasu, pomijając pierwszy i ostatni dzień oraz dzień tranzytowy pomiędzy przedostaniem się z Siargao do El Nido.
Jeżeli masz ochotę wziąć udział w wyprawie to napisanie do mnie prywatnej wiadomości będzie lepsze niż pozostawienie komentarza ? ??

CECHY: aktywny , ambitny , bystry , cierpliwy , dowcipny , energiczny , gadatliwy , komunikatywny , pełen życia , romantyczny , towarzyski
HOBBY: aktywny wypoczynek , clubbing , góry , komputery , podróże , sport , zakupy
JĘZYKI: angielski
SZKOŁA:
ZAWÓD:
ZWIĄZEK:
PAPIEROSY:bez znaczenia
REJESTRACJA:2016-07-03

Odsłon: 2275 |

albumy
grupa

Album podróżnika Martino

Dodano albumów: 16
2016-02-13 23:17:35

Po odpoczynku w Tajlandii i mega intensywnym zwiedzaniu Kuala Lumpur...

Zobacz Album

  • Wynajmij partnera na wesele lub zostań osobą do wynajęcia.

  • Poznaj osobę zdecydowaną na rodzicielstwo.

  • Znajdź partnera z okolicy do aktywności i wspólnych cwiczeń!

  • Wygeneruj zwycięskie liczby w lotto generatorze!

Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki mechanizmu przechowywania lub dostępu cookie w Twojej przeglądarce.