W tym artykule znajdziesz poradę jak zrobić domowym sposobem husteczkę higieniczną która może zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Uwaga jest to tylko sposób doraźny! 
Zanim na świecie wybuchła epidemia związana z koronawirusem i wywoływaną przez niego chorobą covid-19, za najzwyklejszą maseczkę higieniczną w aptece trzeba było zapłacić co najwyżej kilka lub kilkanaście złotych. Teraz albo ich nie ma (lub niemal natychmiast znikają ze sklepowych półek), albo zgodnie z prawem popytu i podaży warte są dużo więcej niż wcześniej. Będąc na wyjeździe lub w podróży nie mając nic pod ręką ten sposób może uratować komuś życie.

Jak zrobić maseczkę higieniczną z papieru?

Do stworzenia najprostszej osłonki na twarz wystarczy tylko:
⦁ kawałek papieru (lub dwa kawałki) urwanego z rolki zwykłego ręcznika kuchennego;
⦁ zszywacz (najlepiej duży), którym łączymy zagięte kawałki papieru z dwóch stron lub zszywamy gumkę z papierem.
⦁ 2x gumka recepturka;

koronawirus maseczka

 

Potrzebujemy recznik papierowy, gumki większe, zszywacz (najlepiej duży).

Z jednego kawałka papieru udało się zrobić maseczkę jednakże dla mnie była trochę za mała, w dodaku gumki bardzo ściskały uszy.

koronawirus maseczka

 

Za drugim razem użyto dwóch połączonych kawałków ręcznika papierowego . Ręczik został złożony na połowe tylko z jednego kawałka, czyli maseczka ma długość 1,5 kawałka.

Wyszło bardziej komfortowo, jednakże nadal bolą uszy po założeniu gumek z maseczką. Gumiki mają średnicę ok 7cm, proponuje zakupić większe ok 14cm oraz wiązać je nie w połowie, tylko tak aby zostało więcej niż 2/3 otworu gumki na ucho i jak najmniej na zszywce.

korona wirus maseczka 

 

Użyto małego zszywacza i dał radę, ale komfortowy będzie zszywacz duży (biurowy). Nie wiemy czy taka ochrona powstyrzma zakarzenie korona wirusem, ale jeśli nie mamy nic innego pod reką....


Więcej travelblogów Dołącz do Olneo!

Trolle internetowe, a netykieta w serwisie


Co lubi internetowy Troll?   Troll lubi gniew i internetowe szaleństwo. Troll lubi jak ludzie są nieszczęśliwi tak jak on. Troll lubi obrażać i atakować personalnie swoich rozmówców. Troll lubi podszywać się po...

Czytaj więcej

Jak zaoszczędzić na podróżowaniu?


Podróże to pasja, w którą warto zainwestować. Pozwalają poszer...

Czytaj więcej