Krzysztof

Blog podróżnika

Wyprawówką na nordkapp-pierwszy wyjazd
Norwegia 2
Dodano: 09/10/2019
Odsłon: 308
Komentarze: 0Gdy w 2016 roku pojechałem Renault laguna na nordkapp nie wiedziałem że 3 lata później podróże w tym stylu staną się jedynymi słusznymi wyjazdami a wszystkie zarobione pieniądze wydane na samochód i jego modyfikacje:-)

W między czasie poleciałem do Gruzji gdzie wypożyczonym 4x4 jeździliśmy po górach. W owym czasie jeździłem dużo po terenie lecz mój ówczesny samochód land rover nie dał by rady pojechać tak daleko. Tak narodził się pomysł kupna samochodu i zrobienia z niego auta wyprawowego.
Samochód się sprawdził po trasie złapał dwie małe awarie (ok pierwsza mnie przeraziła bo to mój pierwszy samochód z dieslem ale dzięki pomocy ogarnelismy w godzinę) drugą naprawiłem sam w 10 minut... Wynikało to z tego że samochód ma 24 lata... Dlatego plan na po powrocie zakładał wymianę wszystkich gumowych elementów w samochodzie. Wyjazd udany, jazda po śniegu w lipcu to prawie spełnienie moich marzeń z dzieciństwa(lubię zimę i zawsze chciałem śnieg w urodziny o co 14lipca trudno) i zabrakło do tego tygodnia... Plan na następne wyjazdy Finlandia zimą a latem Islandia oczywiście zabierając swój samochód.Co warto zobaczyć poza najpopularniejszymi miejscami typu geiranger, język trolla, itd. miejscem bardzo ciekawym jest prąd pływowy w okolicy Bodo gdzie przez wąskie ujście fiordu do otwartego morza przelewa się gdzieś gigantyczna ilość wody podczas przypływu/odpływu. Jako miłośnik historii odwiedziłem wiele miejsc związanych z II WŚ. Polecam Rjukan gdzie naziści produkowali ciężka wodę, muzeum tirpitza oraz muzeum bitwy o Narwik. Polecam stanąć w miejscu gdzie jest dobry widok i oczyma wyobraźni cofnąć się w czasie usłyszeć ryk silników bombowców nad Rjukan które wciśnięte w głęboką dolinę większą część roku ukryte jest przed słońcem. Co tu dużo pisać Norwegia cała jest ciekawa i wszystko warto zobaczyć a kazdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Spędziłem w Norwegii w sumie 4 tygodnie tylko na zwiedzaniu i... Nawet połowy nie widziałem...
Album podróżnika

Basia

Dodano albumów: 10
2020-03-06 19:49:58
Album podróżnika

Rafal

Dodano albumów: 27
2019-11-15 15:53:32
Album podróżnika

Wojciech

Dodano albumów: 2
2019-11-16 18:44:04
Album podróżnika

Marek

Dodano albumów: 26
2019-06-26 13:18:40