Yangshuo - uroku tego miejsca nie sposób opisać, bajeczne obrazy iście tropikalne. Należy tu być, zobaczyć , poczuć by zrozumieć niezwykłe piękno tego miejsca. Kiedykolwiek będziecie wybierać się do Chin uwzględnijcie w swoich planach Yangshuo.

Do zwiedzania okolic nie obędzie się bez wynajęcia skutera to najlepszy sposób by sprawnie i przyjemnie dostać się do większości atrakcji.
Roweru nie polecam zbyt męczące zwłaszcza, gdy temperatury przekraczają 35 stopni a wilgotność powyżej 95% , poza tym odległości są naprawdę spore pomiędzy atrakcjami. Po jednym dniu jazdy na rowerze miałam serdecznie dość, upocona, spalona słońcem, krótko mówiąc umordowana i nic za bardzo nie zobaczyłam bo wszędzie było za daleko, nie na moją kondycję.
Następnego dnia przesiadłam się na skuter i kolejne już dni w ten sposób eksplorowałam okolice. Pamiętajcie tylko ,że skutery są elektryczne i mają ograniczony zasięg km , więc przed podróżą sprawdźcie ile kilometrów zajmie wam zwiedzanie w danym dniu. Ceny wahają się do 50 juanów za dzień ale jak dobrze się wytargujecie to zapłacicie 35 juanów.

Xinping - sławny widok z banknotu 20 juanów , główny punkt programu wszystkich turystów. Do tego miejsca nie dojedziecie skuterem tylko miejskim autobusem. Będąc już tam warto wdrapać się na punkt widokowy na całą okolicę, zobaczycie przepiękną panoramę (widok jeszcze piękniejszy o wschodzie lub zachodzie słońca). Wejście na górę - punkt widokowy płatny 60 juanów.

Pobyt w Yangshuo polecam zaplanować na kilka dni jeśli będziecie chcieli zwiedzać jeszcze tarasy ryżowe w Longsheng, czy udać się na plantację herbaty. Na każde z tych atrakcji po jednym dniu.Album podróżnika

Łukasz

Dodano albumów: 1
2019-03-31 16:39:02
Album podróżnika

Alexandra J.

Dodano albumów: 15
2017-03-07 19:25:32
Album podróżnika

Maciej

Dodano albumów: 1
2019-06-02 13:57:37
Album podróżnika

Michal

Dodano albumów: 1
2019-04-03 15:19:50

Peak District

Wielka Brytania