Forum podróżników
Czas ogłoszenia: 17 dni

3-10 października. Lecimy i wracamy z/do Warszawy. We dwóch (nauczyciele, muzycy, kumple) objeżdżamy Islandię, na której byliśmy już parę razy i dobrze ją znamy. Obaj chętnie wracamy na daleką północ, bez pośpiechu, bez tłoku, aby nacieszyć się widokami, niczego nie musieć, dopasowywać się do pogody, "BYĆ" na Islandii, nie na "zaliczaniu kilometrowki z Googla". Nie szukamy towarzystwa do imprezowania, ani biura podrozy, ani zadnego klubu. Chętnie jezdzimy na Islandię w pojedynkę, albo z rodzinami, przyjaciółmi lub z pozytywnymi ludźmi, którzy zamiast zapic/zapalic potrzebuja wolności i przestrzeni. Z dobrymi kompanami zawsze i raźniej i przy okazji taniej! Jestesmy elastyczni ze standardem, ale szanujemy zarówno pieniądze jak i zdrowie i czas. Wydajemy bez żalu na wszystko na co warto wydac, oszczedzamy na tym co komercyjne lub nieislandzkie. Nie palimy, nie podwozimy autostopem przypadkowo spotkanych w podróży cudzych żon (mamy świetne swoje), za to uważamy, ze Islandia w dobrym towarzystwie to jedyna wersja lepsza niz sama Islandia;) Płeć i wiek towarzystwa nie ma znaczenia. Także z kondycją zawsze można się dopasować, chyba, ze dotyczy głowy ;) Ważny jest za to wzajemny szacunek, otwartość i chęć rozsądnego współdziałania w grupie. Tym razem duże auto 4x4, plan by zajrzeć tez w ulubiony interior (to zalezy od pogody i otwartości dróg), nie tylko w oklepane tła ze stron internetowych. Z naszych poprzednich podróży i kalkulacji opartej na znajomosci tamtejszych realiów wynika, ze starczy nam po 3 - 4 tys/os. (śpiąc zawsze pod dachem i z pełnym żołądkiem, nie odmawiając sobie wszystkiego na każdym kroku lecz sensownie eksplorując i spędzając czas), choć zależy to najbardziej od pogody, trasy i cen biletów lotniczych (te akurat my już mamy kupione). Jeśli też Cię tam korci - sprawdźmy swoje kalendarze i poznajmy się ;)
Temat został edytowany: 2019-09-17 16:46:41
Rejestracja

Cześć!

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji aby nawiązać kontakt - Dołącz do Olneo!  


Dyskusja:

2019-09-17 16:46:41

Michał :

Tym większa szkoda, że nie zabierzemy się razem! My w każdym razie jedziemy - czy we dwóch / czy większą paczką - prognozy na zorzę niezłe, auto czeka - czego chcieć więcej. Dzięki za życzenia; z wzajemnością!


2019-09-16 18:59:52

Gosia :

Witam, bardzo żałuje że nie mogę teraz lecieć z Wami na Islandię. Opis wyjazdu bardzo mnie zainteresował, razem z koleżanką też chcemy zwiedzić ten cudny kraj, i będziemy szukały towarzystwa do kosztów za auto i aby spędzić ciekawy czas z ciekawymi ludźmi. Życzę pięknych widoków i udanego wyjazdu.
Pozdrawiam Gosia