Forum podróżników

3-10 października. Lecimy i wracamy z/do Warszawy. We dwóch (nauczyciele, muzycy, kumple) objeżdżamy Islandię, na której byliśmy już parę razy i dobrze ją znamy. Obaj chętnie wracamy na daleką północ, bez pośpiechu, bez tłoku, aby nacieszyć się widokami, niczego nie musieć, dopasowywać się do pogody, "BYĆ" na Islandii, nie na "zaliczaniu kilometrowki z Googla". Nie szukamy towarzystwa do imprezowania, ani biura podrozy, ani zadnego klubu. Chętnie jezdzimy na Islandię w pojedynkę, albo z rodzinami, przyjaciółmi lub z pozytywnymi ludźmi, którzy zamiast zapic/zapalic potrzebuja wolności i przestrzeni. Z dobrymi kompanami zawsze i raźniej i przy okazji taniej! Jestesmy elastyczni ze standardem, ale szanujemy zarówno pieniądze jak i zdrowie i czas. Wydajemy bez żalu na wszystko na co warto wydac, oszczedzamy na tym co komercyjne lub nieislandzkie. Nie palimy, nie podwozimy autostopem przypadkowo spotkanych w podróży cudzych żon (mamy świetne swoje), za to uważamy, ze Islandia w dobrym towarzystwie to jedyna wersja lepsza niz sama Islandia;) Płeć i wiek towarzystwa nie ma znaczenia. Także z kondycją zawsze można się dopasować, chyba, ze dotyczy głowy ;) Ważny jest za to wzajemny szacunek, otwartość i chęć rozsądnego współdziałania w grupie. Tym razem duże auto 4x4, plan by zajrzeć tez w ulubiony interior (to zalezy od pogody i otwartości dróg), nie tylko w oklepane tła ze stron internetowych. Z naszych poprzednich podróży i kalkulacji opartej na znajomosci tamtejszych realiów wynika, ze starczy nam po 3 - 4 tys/os. (śpiąc zawsze pod dachem i z pełnym żołądkiem, nie odmawiając sobie wszystkiego na każdym kroku lecz sensownie eksplorując i spędzając czas), choć zależy to najbardziej od pogody, trasy i cen biletów lotniczych (te akurat my już mamy kupione). Jeśli też Cię tam korci - sprawdźmy swoje kalendarze i poznajmy się ;)
Temat został edytowany: 2019-09-28 01:06:24
Rejestracja

Cześć!

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji aby nawiązać kontakt - Dołącz do Olneo!  


Dyskusja:

2019-09-28 01:06:08

Michał :

Ano dopinamy walizki i w drogę :)
Ale to nasz ulubiony kraj na świecie, jeśli będziemy tam nadal wracać - chętnie w ciekawym towarzystwie!
Dla wszystkich serdeczne pozdrowienia, życzmy sobie udanych podróży i do zobaczenia!


2019-09-28 00:12:01

Maciej :

Witam,
Jeżeli macie jeszcze wolne miejsce,to proszę o kontakt na priv.


2019-09-24 12:55:40

Michał :

Kwestionariusz? Żaden kwestionariusz :) Trzeba byłoby zamówić parę słów, żebyś wiedziała czy z nami wytrzymasz (ja np. chrapię trochę) i czy my wytrzymamy z Tobą, bo tam na tej na Islandii to nie zawsze jest tylko zabawnie ;) A tak na poważnie jedyny problem (oprócz kosztów do dzielenia;) to chyba że my nigdy nie miewamy kaca o którym wspominasz;) raczej każdy chce auto prowadzić bo jest taaaaak pięknie, a szyba z przodu największa:) [choć z boku można spokojnie się na świat napatrzeć]. Po prostu obgadajmy to na priv.


2019-09-24 12:31:01

Anna :

Hej Chłopaki!
Brzmicie całkiem wporzo, jaki kwestionariusz trzeba wypełnić, żeby pojeździć z Wami i pozwiedzać Islandię?
Dowód mam, chęć rozsądnego współdziałania w grupie muszę mieć, bo inaczej mnie z pracy wyrzucą, jestem całkiem fajna i nie szukam męża, bo mam już żonę.
Z kondycją bardzo dobrze, z umiejętnościami społecznymi - w porządku, choć bez szału - tzn. mogę sobie spędzić dzień sama i nie będę z tym miała poważnych wewnętrznych rozterek, umiem też zagapić się na kwiatek i zapomnieć, że mieliśmy iść dalej (to tak z minusów).
Z plusów: jestem zabawna, nie marudzę, mogę prowadzić auto jak będziecie mieli kaca.
Co dalej?
Pozdrowienia, Anka


2019-09-17 16:46:41

Michał :

Tym większa szkoda, że nie zabierzemy się razem! My w każdym razie jedziemy - czy we dwóch / czy większą paczką - prognozy na zorzę niezłe, auto czeka - czego chcieć więcej. Dzięki za życzenia; z wzajemnością!