Forum podróżników

Rejs jachtem żaglowym po wyspach Dalmacji 23-30 czerwca

Mamy jeszcze trzy miejsca.
Nie potrzeba doświadczenia żeglarskiego.
Będziemy przemieszczać się między wyspami i docierać w miejsca niedostępne dla lądowych turystów. Czeka nas żeglarska przygoda, sporo zwiedzania, wycieczki, jest szansa na towarzystwo delfinów.
SPLIT - VIS - KORCULA - HVAR - SOLTA
Charakter rejsu:
Rejs jachtem nastawiony na zwiedzanie i naukę żeglarstwa (tylko dla chętnych około 70-80 godzin stażowych). Chętni będą brali udział w planowaniu tras, manewrach jachtem. Spragnieni relaksu mogą liczyć na kąpiele morskie i słoneczne;-) Każdego dnia załoga z Kapitanem będzie planować kolejny dzień i możliwe atrakcje.

Opis rejsu:
W sobotę po przejęciu jachtu odbędzie się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz załoga zaprowiantuje jacht. W niedzielny poranek pożeglujemy na wyspę Vis do miejscowości Luka. Następnego dnia opłyniemy Wyspę Vis i zawiniemy do jej stolicy ( Luka). W poniedziałek po śniadaniu pożegnamy to piękne miejsce i udamy się w stronę jednej z najpiękniejszych wysp na Adriatyku. Naszym celem będzie Korcula. Z Korculi udamy się na Hvar. Jest to miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć goszcząc w przepięknej Dalmacji. Kolejnym naszym celem będzie urokliwa Maslinica na wyspie Solta. Jacht wróci do port macierzystego w piątek wieczorem. Rejs kończy się w sobotę. Jacht należy opuścić najpóźniej do 9:00 rano w sobotę.

Jacht:
Rejs odbędzie się na jachcie o długości 12-15 zależnie od tego jaka jednostkę po zebraniu załogi uda nam się najkorzystniej wyczarterować (prawdopodobnie Sun Odyssey 40.3).

Koszt rejsu:
Opłata za miejsce na jachcie = 370EUR lub 1600PLN Cena zawiera: - miejsce na jachcie, - opieka Kapitana, - szkolenie z zakresu obsługi jachtu, locji i nawigacji na morzu (dla chętnych), - opinia z rejsu, honorowana przez PZŻ, Dodatkowo około 70EUR składka załogi przeznaczona na: - paliwo do jachtu, - opłaty portowe, - wyżywienie i napoje, Kapitan jest gościem załogi i nie jest wliczany do kasy jachtowej. Składka zbierana na miejscu przez wybranego członka załogi i rozliczana po rejsie. Opłata dodatkowa: - sprzątanie końcowe do podziału na cała załogę - zestaw pościeli na kabinę, - (opcjonalnie) do podziału na cała załogę za silnik do pontonu,
Kpt. Rafał Sterna tel. +48 516 336 339, rafal.sterna@gmail.com
Temat został edytowany: 2018-06-22 12:52:39
Rejestracja

Cześć!

Jeśli chcesz włączyć się do dyskusji aby nawiązać kontakt - Dołącz do Olneo!  


Dyskusja:

2018-06-07 14:31:41

jerzy :

Witam.Dziękuję za wiadomość.Dobrze wiedzieć że organizujesz takie wyjazdu ,na przyszłość będę miał to na uwadze.W tym teminie nie dam rady ,za wiadomość bardzo dziękuję.


2018-06-06 18:06:52

Rafał :

To doskonały pomysł. z drugiej strony autokary dowożą na miejsce do samego Splitu za 444zł w dwie strony...
Dla porównania powrotny bilet lotniczy z Berlina kosztuje 900 zł


2018-06-06 17:30:14

Kalina :

Tak sobie pomyślałam że te 3 dodatkowe osoby mogłyby dogadać się i dojechać razem jednym samochodem? Czy to dobry pomysł?


2018-06-06 10:08:32

Rafał :

Cześć,
Cześć Załogi jedzie z Warszawy samochodem, pewnie można się z nimi zabrać. Przelot z Berlina do splitu kosztuje około 900zł. Bardzo tanią opcją są autokary jadące z większych miast Polski praktycznie na miejsce do Splitu.


2018-06-06 10:02:34

jerzy :

Witam.Czy z Polski trzeba dostać się na własną rękę do Chorwacji,czy jakiś przejazd organizyjecie.Pozdrawiam.