Wielu z Was zadaje mi praktyczne pytania o wczasy na własną rękę w Albanii. Dzisiaj postaram się rzucić na tą kwestię trochę światła. Trochę albańskiego gorącego słońca ? Wśród tych pytań najczęstsze to pytanie o pola campingowe, więc mam dla Was też listę miejsc gdzie możecie przyjechać pod namiot czy z przyczepą. Zaczynamy? Zapraszam do lektury!

Jak się dostać do Albanii? Samolotem, w lato najlepiej lecieć  Ryanairem na Korfu, a z Korfu promem do Sarandy, na południu Albanii. (Uwaga w Grecji czas jest godzinę do przodu). W okresie maj-październik promy i wodoloty są 3 razy dziennie. Poza sezonem raz dziennie. W razie czego z Korfu można przepłynąć również promem do Igoumenitsy, greckiej miejscowości niedaleko granicy z Albanią. Wodolotem w 30 minut będziecie w Sarandzie, ale jest on zamknięty, więc widoki marne. Za to promem w trochę ponad godzinę dopłyniecie na południe Albanii podziwiając piękne widoki. Mniej więcej w połowie rejsu zobaczycie maleńką wysepkę z jeszcze mniejszą latarnią morską, która znaczy granice miedzy Albanią i Grecją. Na wszystkie promy, o których będzie tu mowa możecie zabrać samochód. Dla pewności wymaga to wcześniejszej rezerwacji.

To dopiero pierwsza z wielu praktycznych porad na wczasy z dojazdem własnym lub samodzielny wyjazd do Albani, jakie znajdziecie na blogu Roksany www.albaniapopolsku.pl.

Są tam również przydatne filmiki i linki np. do godzin rejsów promów.

albaniapopolsku.pl/przewodnik/albania-wlasna-reke-dojazd-promy-samoloty-campingi-inne-przydatne-info/

Autorką bloga albaniapopolsku.pl jest Roksana, Polka, od 8 lat mieszkająca we Wlorze w Albanii. Każdy, kto wybiera się do tego mało odkrytego jeszcze przez nas kraju  znajdzie tu wiele praktycznych porad i ciekawostek. Jak pisze Roksana „Będzie kolorowo, słonecznie i smacznie, doprawione odrobiną ironii! Ale również bez mydlenia oczu tylko pięknymi  widokami”.

www.albaniapopolsku.pl

Facebook https://www.facebook.com/AlbaniaPoPolsku/


Powrót do Travelblogów Dołącz do Olneo!

Wszystko co musisz wiedzieć o wakacjach last minute


Last minute jest tanie PRAWDA. Wycieczki w ofertach last minute są dużo tańsze niż te same oferowane wcześniej w regularnej cenie.  Przy odrobinie szczęścia można pojechać na zagraniczne wakacje nawet za pół ceny.  Podyktowane to jest faktem,...

Czytaj więcej

Sztuka i praktyka zwiedzania miasta


Powiedzenie „miejska dżungla” wydaje mi się bardzo trafne. Wiele osób lekceważy przygotowanie do podróży po mieście popełniając czasami kardynalne błędy. Zwiedzanie miasta, obojętnie jakiego, to sztuka decyzji i wyboru. To tutaj popis swoim umiejętnościom mogą da...

Czytaj więcej