W ostatnim czasie dbanie o zdrowy tryb życia stało się bardzo modne. Dużo osób ćwiczy i stara się dbać o swoją aktywność. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów stał się krokomierz, który jest dostępny po wieloma postaciami. Wiele osób w końcu ma w telefonie różne aplikacje liczące kroki. Jednak warto zainwestować również tradycyjny krokomierz, szczególnie gdy planujemy podejść poważnie do treningów. Co jednak warto wiedzieć na temat tego urządzenia?

Jak działa krokomierz?

Krokomierz to urządzenie, które pomoże nam odpowiednio monitorować naszą aktywność fizyczną. Z reguły udaje im się tego dokonać, dzięki wahadle na sprężynie, które przemieszcza się i przybiera różne pozycje. Na tej podstawie liczy przebyte kroki. Natomiast krokomierze umieszczone w smartfonach wykorzystują działanie funkcji GPS oraz akcelerometra. Dzięki połączeniu tych dwóch aspektów, telefon nie odmierza kroków, gdy poruszamy się pojazdami.

Dlaczego warto korzystać z krokomierza?

Wiele osób już poznało korzyści płynące z korzystania z krokomierza. Jednak nadal są tacy, którzy nie wiedzą, dlaczego warto wykorzystać to urządzenie. Przede wszystkim krokomierz monitoruje nasze postępy, a dzięki temu zwiększa motywację do kolejnych treningów. To urządzenie pomoże nam racjonalnie planować regularną aktywność fizyczną. To sprawia, że osiągamy coraz lepsze rezultaty. Monitorujemy nie tylko aktywność z danego dnia, ale też mamy dostęp do całej swojej historii. To sprawia, że możemy na bieżąco sprawdzać swoje postępy. Jak więc można zauważyć, zadaniem krokomierzy jest monitorowanie naszej aktywności w czasie treningów oraz porównanie naszych wyników. Największą zaletą natomiast jest fakt, że ułatwiają nam planowanie codziennych działań, a także pomagają osiągać lepsze rezultaty.

Jakie są rodzaje krokomierzy?

Na rynku dostępne są różne rodzaje krokomierzy. Sportowy model tego urządzenia możemy kupić na https://kronos-shop.pl/product-pol-1620-Krokomierz-licznik-krokow.html. Każdy rodzaj jest wykonany w taki sposób, aby nie przeszkadzał nam w czasie treningów. Do najpopularniejszych rodzajów krokomierzy zaliczamy: w formie zegarka, na opasce oraz z uchwytem na pasek. Możemy je umieścić na ręce lub przypiąć do ubrania, a dzięki temu nie będziemy się martwić o nie w czasie treningów. Najlepiej wybrać taki model, który będzie przystosowany do naszych potrzeb i spełni wszystkie nasze oczekiwania.


Więcej travelblogów Dołącz do Olneo!

Gdzie znaleźć towarzysza podróży?


Po wpisaniu w wyszukiwarki słów gdzie znaleźć towarzysza podróży pojawi się sporo stron w tym blogów, serwisów, forum podróżniczych i porad, ja opowiem wam moją przygodę z poszukiwaniami prawdziwych Travel Friends. Zacznijmy od poc...

Czytaj więcej

Niezapomniana podróż do Tanzanii - 5 powodów, dla których warto się tam wybrać!


Tanzania to państwo znajdujące się na wschodzie kontynentu afrykańskiego, które powstało wskutek połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki (do I wojny światowej kolonii niemieckiej) i Zanzibaru. To kraj odpowiedni zar...

Czytaj więcej