Nie często decydujemy się na spontaniczne wyjazdy z nieznanymi nam osobami, dlaczego tak właśnie jest?

Czy jest to strach przed poznaniem nowych osób,  jak pójście pierwszy raz do przedszkola lub nowej pracy? Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale mogę powiedzieć co moim zdaniem robić lub czego nie robić jeżeli szykujemy się na wspólny wyjazd z nieznaną osobą lub osobami.
Najłatwiej pojechać jest ze znajomym lub znajomym znajomego, ale co jeśli brak jest takich osób w pobliżu z różnych powodów, a termin wyjazdu jest już blisko?
Pozostają portale w których osoby-podróżnicy deklarują że poszukują towarzysza podróży, takim przykładem może być Wyszukiwarka Podróżników Olneo.

No dobrze, ale znaleźć osoby na wspólny wyjazd to jedno a wyjechać z nimi to drugie. Przechodząc do meritum sprawy, jeżeli już omówiliście w takim portalu kwestie wyjazdu, to zawsze warto wiedzieć:

1. Spotkanie na żywo i rozmowa gdzieś na neutralnym gruncie jest najlepsza aby ustalić z kim mamy do czynienia, ale co zrobić gdy dzieli nas spory dystans i dojazd na spotkanie nie wchodzi w grę? Pozostaje rozmowa przez telefon lub video np. Skype. Jeżeli po rozmowie nadal nie wiesz co zrobić, to nie jedź lub poszukaj innych osób.

Czego najlepiej unikać umawiając się z nieznajomym towarzyszem podróży, jeżeli nie wyjeżdżamy na wycieczkę zorganizowaną z biurem podróży?

1. Nie kupować biletów za druga osobę, dotyczy to wszystkich biletów za przejazdy i noclegi, no chyba że wymaga tego sytuacja, ale warto wziąć pod uwagę co będzie jeśli kontakt z tą osobą zniknie po zakupie biletów?

2. Może się zdarzyć, że na wyjeździe nasz towarzysz podróży zostanie okradziony lub zagubi portfel w którym miał wszystkie pieniądze, karty płatnicze i dokumenty. W takim wypadku możemy jej pomóc finansowo jeśli tego będzie potrzebować, ale jeżeli kwota pożyczki będzie większa (nie mówie o bilecie wstępu za 30 zł) to powinniśmy razem spisać umowę pożyczki na papierze i obustronnie podpisać. Dodatkowo możemy na takiej umowie zapisać numery telefonów (obecnie numery w Polsce muszą być wszystkie zgłoszone i dlatego łatwiej można odnaleźć taką osobę jeśli znamy jej numer telefonu) jeśli wynikłyby przykre zdarzenia i musielibyśmy zgłosić nieuczciwego towarzysza podróży na policję.

3. Nie jechać w ciemno nie mając żadnego kontaktu od drugiej osoby. Jeżeli przyszły towarzysz podróży nie chce nam powiedzieć jak się nazywa lub ukrywa numer telefonu, to może wzbudzić nasze podejrzenia. Dotyczy to głównie kobiet które mają jechać z nieznajomym mężczyzną lub mężczyznami. Jeżeli jednak dostaniemy jakieś informacje zostawmy je najbliższej rodzinie lub zaufanej osobie z odpowiednia informacją gdzie jedziesz, z kim, kiedy wracasz itp. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu aby potwierdzić imię i nazwisko z dowodem osobistym przyszłego towarzysza podróży na wspólnym spotkaniu przed wyjazdem.


Na zakończenie pamiętajmy również, ze nie każda osoba chce się dzielić takimi informacjami jak miejsce zameldowania, bo również nie wie czy aby na pewno jesteś osobą godną zaufania. Nie chcemy przecież dostawać anonimów lub mieć niezapowiedziane wizyty po wspólnym wyjeździe, zwłaszcza jeśli towarzysz podróży zawiódł nasze oczekiwania. To czy Twój towarzysz podróży będzie nosić tytuł dobrego towarzysza podróży zweryfikuje wspólny czas, który spędzicie razem w podróży.

Jeżeli masz dobre lub złe wspomnienia z nieznanym towarzyszem podróży i tym samym chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami w podjęciu decyzji o wyjeździe lub na co powinny uważać osoby szukające towarzystwa w podróż, to opisz to w formie komentarza poniżej.

Admin
Przeczytaj jeszcze TANIO PODRÓŻOWAĆ


Więcej travelblogów Dołącz do Olneo!

Gosia- Margherita

Odradzam, profil fałszywy https://olneo.pl/szukam-osob/towarzysz-podrozy/31215 Ta Ania nie istnieje ,,,zgadujesz się na wyjazd, spotkanie na lotnisku a na miejscu okazuję się że jest to facet co liczy na nocleg razem. Straszne

Dorota

Profil fałszywej Ani - usunięty.

Jadwiga

Dwukrotnie wybrałam się z nieznajomą osobą z Olneo i było wszystko w porządku.

Wyjazdy razem lub w grupie są tańsze


Wyjazdy w kilka osób lub w grupie kosztują mniej Wyjazd samemu, to wariant ekonomicznie zupełnie nieopłacalny. Po pierwsze biura podróży mają bardzo ograniczoną ofertę dla singli. Wybór jest mały, a cena za pobyt potrafi być nawet o 50 proc. wyższa...

Czytaj więcej

Higiena pożywienia podczas pobytu w tropiku


  Zasady profesjonalnego przygot...

Czytaj więcej