Wyjazd z nieznajomym towarzyszem podróży

Nie często decydujemy się na spontaniczne wyjazdy z nieznanymi nam osobami, dlaczego tak właśnie jest?

Czy jest to strach przed poznaniem nowych osób,  jak pójście pierwszy raz do przedszkola lub nowej pracy? Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale mogę powiedzieć co moim zdaniem robić lub czego nie robić jeżeli szykujemy się na wspólny wyjazd z nieznaną osobą lub osobami.
Najłatwiej pojechać jest ze znajomym lub znajomym znajomego, ale co jeśli brak jest takich osób w pobliżu z różnych powodów, a termin wyjazdu jest już blisko?
Pozostają portale w których osoby-podróżnicy deklarują że poszukują towarzysza podróży, takim przykładem może być Wyszukiwarka Podróżników Olneo.

No dobrze, ale znaleźć osoby na wspólny wyjazd to jedno a wyjechać z nimi to drugie. Przechodząc do meritum sprawy, jeżeli już omówiliście w takim portalu kwestie wyjazdu, to zawsze warto wiedzieć:

1. Spotkanie na żywo i rozmowa gdzieś na neutralnym gruncie jest najlepsza aby ustalić z kim mamy do czynienia, ale co zrobić gdy dzieli nas spory dystans i dojazd na spotkanie nie wchodzi w grę? Pozostaje rozmowa przez telefon lub video np. Skype. Jeżeli po rozmowie nadal nie wiesz co zrobić, to nie jedz lub poszukaj inną osobę.

Czego najlepiej unikać umawiając się z nieznajomym towarzyszem podróży, jeżeli nie wyjeżdżamy na wycieczkę zorganizowaną z biurem podróży?

1. Nie kupować biletów za druga osobę, no chyba że wymaga tego sytuacja, ale warto wziąć pod uwagę co będzie jeśli kontakt z tą osobą zniknie po zakupie biletów?

2. Nie jechać w ciemno nie mając żadnego kontaktu od drugiej osoby. Jeżeli przyszły towarzysz podróży nie chce nam powiedzieć jak się nazywa lub ukrywa numer telefonu, to może wzbudzić nasze podejrzenia. Dotyczy to głównie kobiet które mają jechać z nieznajomym mężczyzna lub mężczyznami. Jeżeli jednak dostaniemy jakieś informacje zostawmy je najbliższej osobie w rodzinie lub zaufanej osobie z odpowiednia informacją gdzie jedziesz, z kim, kiedy wracasz itp. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu aby potwierdzić imię i nazwisko z dowodem osobistym przyszłego towarzysza podróży na wspólnym spotkaniu.

Na zakończenie pamiętajmy również, ze nie każda osoba chce się dzielić takimi informacjami jak miejsce zameldowania, bo również nie wie czy aby na pewno jesteś osobą godną zaufania. Nie chcemy przecież dostawać anonimów lub mieć niezapowiedziane wizyty po wspólnym wyjeździe, zwłaszcza jeśli towarzysz podróży zawiódł nasze oczekiwania.

To czy Twój towarzysz podróży będzie nosić tytuł dobrego towarzysza podróży zweryfikuje wspólny czas który spędzicie razem w podróży.

Admin
Przeczytaj jeszcze gdzie znaleźć towarzysza podróży.


Powrót do Travelblogów
Dołącz do Olneo!

Gosia- Margherita

Odradzam, profil fałszywy https://olneo.pl/szukam-osob/towarzysz-podrozy/31215 Ta Ania nie istnieje ,,,zgadujesz się na wyjazd, spotkanie na lotnisku a na miejscu okazuję się że jest to facet co liczy na nocleg razem. Straszne

Dorota

Profil fałszywej Ani - usunięty.

Jak wybrać plecak turystyczny?


  Plecak turystyczny to istotny element naszego wakacyjnego wyposażenia. W trasie lub na szlaku to nasz dom i nasza szafa. Dostęp do zawartości powinien być łatwy i um...

Czytaj więcej

Sky Garden w Londynie - darmowa atrakcja miasta


Do Londynu latam dość często i w końcu postanowiłam, że jeśli znów polecę, to zobaczę coś innego...

Czytaj więcej