Oman, podobno najbezpieczniejszy kraj na bliskim wschodzie. Doskonała polityka obecnego Sułtana Kabusa, gdzie jego polityka opiera się na neutralności (jak Szwajcaria) jest dobrze odbierana w całym regionie.

Oman dopiero od kilku lat zaczął stawiać na turystykę i hotele. Mieliśmy okazje zobaczyć okolice miasta Salalah i nowy hotel Fanar w nowo budowanym miejscu (miasteczku hotelowym poprzecinanym kanałami z wieloma plażami).

Tylko w tym regionie występuję bardzo ciekawie zjawisko atmosferyczne zwane Khareef - jest potocznym terminem arabskim używanym w południowym Omanie , południowo - wschodnim Jemenie , południowo - zachodniej Arabii Saudyjskiej i Sudanie dla południowo - wschodniego monsunu . Monsun dotyka gubernie Dhofar i Al Mahrah od czerwca do początku września. Miasta takie jak Salalah zależą od zaopatrzenia w wodę khareef. Coroczny festiwal Khareef odbywa się w Salalah, aby uczcić monsun i przyciąga turystów.

Co to jest sezon khareef Salalah?
Khareef, oznacza po arabsku „jesień” , to okres sezonowej pogody w południowej guberni Dhofar w Omanie. Powoduje, że ziemie pokrywają się zielenią, wzgórza otaczają biała mgła i lekki deszcz, który mży prawie 24 godziny na dobę. W przeciwieństwie do ekstremalnych upałów w pozostałej części Omanu od lipca do września, Dhofar i jego słynne miasto Salalah mają chłodną, ​​orzeźwiającą pogodę, która przyciąga turystów z całego świata.

Ministerstwo Turystyki organizuje specjalny m.in. „Festiwal Khareef” , aby uczcić ten spektakularny sezon, prezentując specjalne tradycyjne występy obok straganów sprzedających rękodzieło Omańskie i tradycyjne potrawy .

Ponadto Oman to kraj słynący z kadzidła i drzew kadzidlanych.

Polecam wypoczynek w tym hotelu i zwiedzanie.Album podróżnika

Agata

Dodano albumów: 1
2017-03-06 10:34:39
Album podróżnika

Tomasz

Dodano albumów: 2
2019-02-18 20:52:08

Teide

Hiszpania

Album podróżnika

Mario

Dodano albumów: 1
2017-05-10 23:07:30
Album podróżnika

Katarina

Dodano albumów: 3
2018-10-06 07:03:05