Jak zrodził się pomysł? Hmm pomysłów to ja mam 100 na minutę, więc nawet dokładnie nie pamiętam. Na pewno była rozmowa na „skajpaju” z zapoznaną już dużo wcześniej na Olneo – Kasią, z którą kilka podróży odbyłem i myśl, że ja przecież „lubię zaliczać” (oczywiście chodzi o nowe kraje, kultury, kuchnie i smaki i nic innego :p), a południa Italii to tak naprawdę nie poznałem. Co było dalej? Normalka oglądanie map, wertowanie stron internetowych we wszystkich językach świata, czytanie opinii, organizowanie trasy, rezerwowanie noclegów. Efekt końcowy?
1) 4 pozytywnie zakręconych ludzikuf-olneowiczów gotowych na odkrywanie nowych miejsc, smaków, kart (oj sporo w karty pograliśmy :p), noclegów (od boskich, panoramicznych widoków nad lazurowe morze, po katakumby syrakuzkie itd.), widoków etc.
2) Niemal 3,000 km trasy samochodem, metrem, statkiem i wpław ;p
3) Tysiące zdjęć, filmików i uśmiechów na twarzy.
Niezapomniane wrażenia i wspomnienia z tego (zaryzykuję tym stwierdzeniem) jednego z najciekawszych i najpiękniejszych regionów Włoch. A na potwierdzenie zacytuję: „Gdyby Bóg zobaczył moje królestwo Sycylii, nie wybrałby Palestyny” – te słowa wypowiedzieć miał w XIII wieku zakochany w swojej ojczyźnie król Fryderyk Hohenstaufen (zapewniam, że się nie pomylił :p).

Jaki był plan i trasa?

11 dni Sycylia + 2 Rzym
Rzym – Monte Cassino – Paestum – okolice Tropei (odpoczynek nad morzem) – Taormina – Etna – Syrakuzy (katakumby) – Agrigento – Trapani – San Vito lo Capo – Palermo – Cefalu – Okolice Mesyny – przeprawa promem i Rzym.Co polecam na Sycylii?
Świetna kuchnia, piękne plaże (okolice Syrakuz na wschodzie, a na zachodzie zatłoczone ale naprawdę śliczne San Vito lo Capo) no i cała masa zabytków. Niezwykłe wpływy kultury arabskiej, greckiej (super zachowane świątynie i teatry greckie!). Sycylia ma naprawdę sporo do zaoferowania, jest śliczna. Kojarzyła mi się wcześniej z brudem i mafią – jakże wielkim byłem ignorantem nie doceniając jej, a żyjąc stereotypami.
Album podróżnika

Bartek

Dodano albumów: 4
2018-07-17 00:43:16
Album podróżnika

Marek

Dodano albumów: 2
2015-03-16 13:10:30
Album podróżnika

Violetta Dudek

Dodano albumów: 1
2019-01-24 21:46:01
Album podróżnika

Tomasz

Dodano albumów: 1
2020-03-26 19:17:23