Gdzie znaleźć towarzysza podróży?

Po wpisaniu w wyszukiwarki słów gdzie znaleźć towarzysza podróży pojawi się sporo stron w tym blogów, serwisów, forum podróżniczych i porad, ja opowiem wam moją przygodę z poszukiwaniami prawdziwych Travel Friends.

Zacznijmy od początku, pierwszym odwiedzonymi stronami były porady w stylu "jak, co i za ile" , bardzo przydatne informacje jeśli chcemy wiedzieć co spakować do walizki podróżnej, jakie wziąć obuwie i ubranie, ale nie odpowiadały na pytanie gdzie mogę znaleźć towarzysza podróży.

Następnymi stronami były fora tematyczne podam przykład portalu gazeta.pl i tematu towarzysz podróży poszukiwany, sporo jest nowych tematów i odpowiedzi. Nie czekając założyłem watek zgodnie z prawdą że szukam koleżanki do Egiptu. Odpisało kilka osób w ciągu kilku dni - super pomyślałem, cel jest na wyciągnięcie ręki. Moim zdziwieniem było że wśród ogłoszeń były oferty męskie gdyż wyraźnie napisałem kogo szukam, ale nic to podziękowałem i zabrałem się za odpowiednie oferty. Na kilka moich zapytań nie dostałem odpowiedzi, być może już te osoby znalazły odpowiednie towarzystwo. Pozostały mi dwa kontakty z których okazało się ze różnica wieku jest tak duża ze nie mielibyśmy o czym rozmawiać. W taki sam sposób bylem jeszcze na kilku forach z których wynika mniej niż na opisywanym. Nie poddaje się i szukam dalej, dotarłem do strony dla podróżników Globtrotera, ponowiłem kolejna rejestracje i dodałem ogłoszenie, tu odzew był nieco większy, ale... Jest to serwis wyłącznie (lub prawie) dla podróżników takich hardcorowych, klimaty typu namiot na plaży lub w dżungli, karimata, obiad ze złapanych w trawie owadów i gryzoni itp. Ja rozumiem, że można tak zwiedzić tanio kraje, ale osobiście nie pasuje mi takie podróżowanie bo nie szukam globtroterów i podróżników typowych dla Martyny Wojciechowskiej, Beaty Pawlikowskiej czy też Wojciecha Cejrowskiego tylko koleżanki z która mogę pozwiedzać, poznać trochę innej kultury, poopalać się na plaży, wypić drinka, pójść na clubbing po mieście, zrobić mały shopping. W Globtroterze bardziej cisną na bardzo aktywne zwiedzanie ze smażonym konikiem polnym w tle, manierką zapełnioną wodą z potoku. Osobiście nie mam nic przeciwko survivalowi, w podstawówce chodziłem na tzw. manewry z kolegami, byliśmy przebrani w mundury armii amerykańskiej (kamuflaże) i biegaliśmy po lasach czasem odpalając ognisko piekąc ziemniaki czy kiełbaski. Ale tym razem szukam milej dla oka towarzyszki podróży z która moglibyśmy popić drinki przyozdobione parasolka, gdzie nad nami będzie rozpościerać się błękitne niebo i cień palm pomieszanych z drzewami iglastymi,  w tle może rozchodzić się chichot bawiących dzieci w basenie lub morzu.

Po sprecyzowaniu swoich wymagań zacząłem szukać głębiej wśród setek wyników. Odwiedziłem sporo portali i znalazłem ten który mi osobiście pasował, dlaczego mi się spodobał? Można w nim wybrać odpowiednie kryteria jakiego towarzysza podróży poszukujemy, w jakim wieku, płci, czy tez po jego hobby lub po cechach charakteru, co jest dla mnie bardzo ważne, nie lubię jeździć z mrukami. Dodatkowo czego nie ma na forach podróżniczych, to możliwość zobaczenia od razu jak ktoś wygląda. Nie jadę na randkę,ale chciałbym wiedzieć do kogo pisze niż tracić kilka dni korespondując i  dowiadując się ze osoba nie mieści się w moich kryteriach wizualnych lub wiekowych. Po prostu chciałbym wyjechać z osoba mila dla mojego oka i na odwrót. W tym miejscu /chcę to podkreślić/, że nie szukam typowego podróżnika, bo wtedy wygląd nie byłby dla mnie ważny a takie rzeczy jak: jego/jej doświadczenie, znajomość języków, przetrwanie w nieznanym środowisku itd. Teraz jestem na etapie szukania milej koleżanki, z która niekoniecznie chce polować na węże czy obdzierać z piór gołębia na ogniskowej kolacji, a tylko sycić widoki zielono - niebieskimi kolorami wraz z krążącym w żyłach chmielem lub innym kolorowym płynem.

Wiem, że Wyszukiwarka Osób na wyjazdy jaką jest portal Olneo.pl świetnie wpisuje się jako przyjaciel, który pomoże znaleźć kompana na wspólne wyjazdy lub wakacyjny odpoczynek. Ja skorzystałem i po dłuższej chwili poszukiwań odnalazłem towarzyszkę podróży jaką poszukiwałem, tym samym dziękuję wam tym listem.

Na zakończenie dodam, ze warto korzystać ze wszystkich możliwości jakie dają portale podróżnicze, serwisy globtroterskie, czy fora dla podróżników, ale należy przy tym pamiętać o własnych kryteriach poszukiwań i wybierać takie które nimi dysponują, aby nie tracić czasu i energii. I tak jeżeli szukamy deski surfingowej, to nie wchodzimy do sklepu z deską snowboardową.

OLNEO FRIEND

 

Admin/ Warto jeszcze pamiętać o bezpieczeństwie czyli wyjazd z nieznajomym towarzyszem podróży.


Powrót do Travelblogów
Dołącz do Olneo!

Anonimowy

Z tego co przeczytałam odpowiednim miejscem poszukiwań osoby spełniającej Twoje kryteria będzie portal randkowy. Trzeba wziąć pod uwagę, że normalna, młoda kobieta mająca choć odrobinę rozumu nie pojedzie z Tobą, tylko ewentualnie z Tobą i innymi osobami. Tak wiec na pierwszy wyjazd to jednak proponowałabym stworzyć grupę osób zainteresowanych głównie podróżami.

Wyjazdy razem lub w grupie są tańsze


Wyjazdy w kilka osób lub w grupie kosztują mniej Wyjazd samemu, to wariant ekonomicznie zupełnie nieopłacalny. Po pierwsze biura podróży mają bardzo ograniczoną ofertę dla singli. Wybór jest mały, a cena za pobyt potrafi być nawet o 50 proc. wyższa...

Czytaj więcej

Tanio podróżować


Jak tanio podróżować Garść rad jak tanio podróżować po świecie. 1. Na początek znajdź kompanów na wjazd w Wyszukiwarce Podróżników, bo po pierwsze taniej zapłacisz za pok&oacu...

Czytaj więcej