Witaj w pomocy!

Naciśnij na wybrany temat by uzyskać informację lub rozwiązać problem.

 • Po rejestracji w której zostały zaznaczone odpowiednie pola wyborów wyjazdu oraz pola profilu wraz ze wstępnym zapoznaniem się z serwisem możemy przystąpić do działania. Pamiętajmy, że osoby patrzą na zdjęcie profilowe, dobrze uzupełniony opis planowanego wyjazdu jak również potrafią zerknąć w nasze albumy jeśli je dodamy.
 • Plaza - jest to główny ekran po zalogowaniu, na nim zobaczymy aktualnie zalogowane osoby, pięć najświeższych ogłoszeń na forum tablice travelpostów oraz nowych podróżników którzy są z naszej okolicy lub miasta zamieszkania.
 • Forum podróżników - zobaczymy co słychać na forum jakie są poruszane tematy wyjazdów i jeśli jakieś nam odpowiadają, to jak najszybciej skontaktujmy się z ogłoszeniodawcą.
 • Wyszukiwarka podróżników - kolejny krok to wyszukanie osób które chcą jechać w to samo miejsce co i my (i być może w tym samym terminie). Jeśli znajdziemy takie osoby, to sprawdzimy kiedy były ostatnio zalogowane i skontaktujmy się z nimi przedstawiając im naszą ofertę wyjazdową.
  Jeśli szukanie osób jest dla nas za bardzo pracochłonne, dodajmy temat na forum podróżników i zaczekajmy na odpowiedzi. Tematy na forum są ogólnodostępne i zobaczy je większa ilość osób. Dodatkowo możesz wyróżnić odpłatnie tak dodany temat, aby nie zniknął za chwilę w gąszczu dodawanych tematów.
 • Albumy z wyjazdów - w międzyczasie możemy utworzyć kilka albumów z wyjazdów. Z pewnością zachęci to innych podróżników do ich przejrzenia i tym samym naszej oferty. Zdjęcia profilowe to jedno, ale kraje które odwiedzaliśmy wraz z dołączonymi fajnymi zdjęciami to inna bajka.
 • Edycja wyjazdu - aby dodać lub zaktualizować swój wyjazd należy wejść w zakładkę (widoczna po zalogowaniu) i dokonać odpowiednich zmian. Po zakończeniu pamiętajmy o naciśnięciu przycisku AKTUALIZUJ WYJAZD, aby zapisać wprowadzone zmiany.

 • Jeśli potrzebujesz prywatności i nie chcesz aby było widoczne w internecie twoje nazwisko lub zdjęcia, to wybierz w menu USTAWIENIA opcje "profil niewidoczny dla osób niezalogowanych" i zapamiętaj wybór. Natomiast w opcji "Prywatność profilu dla gości zalogowanych" ustalisz kto ma odwiedzać profil ograniczając widok na płeć lub wiek.
 • Problem z logowaniem może dotyczyć wpisywania nieprawidłowych danych np. adresu e-mail lub hasła.
 • Jeżeli nie pamiętasz hasła możesz je zresetować naciskając symbol niebieskiej kłódeczki na stronie logowania.
 • W przypadku zapomnianego adresu e-mail, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.
 • Dla Użytkowników którzy mieli konto w starym Olneo.pl proszę najpierw nacisnąć na link który przyjdzie na pocztę (przy pierwszej próbie logowanie do Nowego Olneo), a dopiero potem wpisać e-mail i nowe hasło na stronie logowania, działając inaczej będzie to skutkowało komunikatem błędu. Proszę o uważne wpisywanie hasła.
 • Jeśli nie możesz się zalogować bo pokazuje się strona 404, włącz w smartfonie lub komputerowej przeglądarce (Safari, Firefox, Internet Explorer, Chrome) obsługę ciasteczek (cookie), a następnie zaloguj się ponownie.
Jeżeli zapomisz hasło możesz je zresetować naciskając symbol niebieskiej kłódeczki na stronie logowania. Dalej postępuj według instrukcji wyświetlonych na ekranie lub w przesłanej wiadomości.
 • Należy uważnie wypełnić wszystkie pola rejestracji, a następnie nacisnąć przycisk "zarejestruj".
 • Pamiętaj o odpowiednim haśle minimum 5 znaków w tym 1 litera i 1 cyfra. Pominięcie tego wymusi wpisywanie niektórych opcji w formularzu od początku.
 • Dla Użytkowników którzy mieli konto w starym Olneo.pl proszę najpierw nacisnąć na link który przyjdzie na pocztę (przy pierwszej próbie logowanie do Nowego Olneo), a dopiero potem wpisać e-mail i nowe hasło na stronie logowania, działając inaczej będzie to skutkowało komunikatem błędu. Proszę o uważne wpisywanie hasła.
Dodawanie ogłoszenia następuję automatycznie z chwilą pełnego wypełnienia profilu, jeżeli chcemy zaktualizować nasz wyjazd lub dane osobiste możemy to zrobić w menu edycja profilu znajdującego się w górnej belce przy miniaturce własnego zdjęcia.
Każdy podróżnik może zdobyć odznaki wyróżniające jego aktywność w serwisie.

1. 5 lat pobytu w Olneo
2. 10 dodanych do znajomych przez innych podróżników
3. 10 dodanych albumów ze zdjęciami (blogów)
4. 10 otrzymanych komentarzy z wyjazdów
5. 10 pozytywnych nominacji
6. Dodanie filmu z YouTube na profil
7. Zweryfikowany adres email
8. Odznaka zaufanego podróżnika
9. Odznaka zaufanego podróżnika z Pocztą Otwartą
Złoto tylko dla Orłów! Wejdź na najwyższy szczyt i zgarnij dodatkowe złote odznaki!

10. 10 lat pobytu w Olneo
11. 100 dodanych do znajomych przez innych podróżników
12. Mistrz relacji! 50 dodanych albumów ze zdjęciami (blogów)
13. Olneotroter! 100 otrzymanych komentarzy z wyjazdów
  Edycja profilu znajduje się w menu po prawej stronie na samej górze ekranu - przy Twoim małym avatarze.
 • Po dokonaniu rejestracji przechodzimy do edycji profilu. Aby mieć dostęp do wszystkich opcji Portalu dla Podróżników powinniśmy wypełnić i zapisać kolumnę Edycja Wyjazdu oraz kolumnę Edycja Profilu.
 • Wypełnienie profilu jest obowiązkowe ponieważ łatwiej można znaleźć osoby, które również mają w pełni wypełniony profil.
 • Ponadto nie chcieliśmy wprowadzać kont "widm", gdzie profile są dostępne ale nie widać np. wieku podróżnika, terminu wyjazdu i innych niewypełnionych kryteriów.
 • Jeśli Twój termin wyjazdu minął i go nie zaktualizujesz, to Twoje ogłoszenie nie zostanie odnalezione w wyszukiarce w polu "szukaj osób z aktywnym terminem wyjazdu".
 • Podsumowując, jeżeli na razie nie chcesz podróżować, a musisz i tak wypełnić profil i pola "do jakich krajów chcesz jechać", "kiedy" itp, to w takim wypadku po wypełnieniu tych pól uśpij swój profil w ustawieniach. Po "uśpieniu" będziesz mieć dostęp do całego serwisu, ale Twój profil nie będzie wyświetlał się dla osób w wynikach wyszukiwania oraz na plaży.
 • Zobacz demo
Tablica Travel Postów dostępna jest na plaży. Tablica służy do dzielenia się różnymi informacjami oraz nowościami dotyczących konkretnych krajów.
W celu wyszukania informacji o konkretnym kraju wystarczy że wybierzemy odpowiedni kraj z opcji filtruj, aby zobaczyć całą historię dodanych travel-postów dotyczących tego kraju na tablicy. Mamy również możliwość komentowania informacji które zostały dodane przez innych podróżników z serwisu Olneo.pl. Na tablicy można umieszczać wpisy i zdjęcia o charakterze niekomercyjnym.
Na tablicy możemy również umieszać filmy z naszymi podróżami z serwisu Youtuube.com, pojawiać się będą różne aktywności użytkowników jak osotatnio dodane tematy na forum, czy albumy z wyjazdów.
 • Po dodaniu tematu na forum aktywny jest on przez 90 dni, po tym czasie zostaje automatycznie zamknięty (inne osoby nie mogą już odpowiadać) i trafia do archiwum.
 • W każdym momencie można zamknąć temat przyciskiem "zamknij temat". Aby to zrobić należy będąc zalogowanym kliknąć na swój temat na forum i nacisnąć przycisk "zamknij temat".
 • Temat zostanie zamknięty również w chwili dodania nowego tematu. Przy zamkniętych tematach pojawia się ikona kłódeczki.
 • Kategorie tematów. Można dodać ogłoszenie w jednej z trzech kategorii: LAST MINUTE, ORGANIZUJĘ I GRUPA SZUKA.
 • Wyróżnienie tematu. Po dodaniu tematu standardowego (posiadająć Profil Zaufany oraz Konto Extra) można go wyróżnić kolorem i "przykleić" na samej górze tematów przez okres trwania Konta Extra.
Reputację można zdobywać na wiele sposobów, głównie poprzez aktywność w serwisie oraz interakcje z innymi podróżnikami. Poprzez podywższanie reputacji zdobywa się osiągnięcia i wynikające z nich profity dla podróżnika.
Reputacja podróżnika to ocena innych osób zalogowanych w portalu oraz wykonywanie różnych aktywności niezbędnych do zdobywania punktów reputacji. Będąc na profilu podróżnika po naciśnięciu lub oceniają relacje z tą osobą w serwisie. Nominacje nie są stałe i możemy je w każdej chwili zmienić na plus lub usunąć wybór naciskając ten sam przycisk. Nominacje mają kontekst pozytywny, zbiorczo pokazują się w pasku przy reputacji mówiąc nam czy ta osoba jest aktywnym uczestnikiem w serwisie. Aby dodać lub cofnąć nominację Konkretny Podróżnik należy zakupić Zaufany Profil Podróżnika.
Czym się kierować w dodawaniu nominacji osobistej?

1. Nie dodawaj nominacji jeśli nie pisałeś, nie rozmawiałeś i w ogóle nie znasz tej osoby.
Wartość nominacji na plus.
Konkretny Podróżnik (na plus) jest to osoba, która chętnie i w miarę swoich możliwości często stara się przeżywać przygody na odległym czy bliskim szlaku, tym samym uzależniając swoją pasją innych

Zdobywaj odznaki podróóznika i punkty. Więcej informacji na temat pozostałych do zdobycia punktów odnaleźć można po zalogowaniu się w serwisie.

Zastrzeżenia
Nominację mogą zostać cofnięte jeśli wystąpi ich nadużycie.

Tylko zaufani podróżnicy mają nieograniczoną możliwość:
 • pisanie i odczytywanie wiadomości prywatnych,
 • dodawanie komentarzy po wyjeździe.
Zaufany profil ważny jest na 150 dni od daty zakupu:
 • 1. Profil Zaufany podstawowy
 • 2. Profil Zaufany z Pocztą Otwartą i dodatkowym kolorowym wyróżnieniem avatara.
Posiadając Zaufany Profil :
 • Potwierdzasz, że jesteś realną osobą zainteresowana wspólnymi podróżami.
 • Otrzymujesz odpowiednią odznakę.
 • Dzięki Poczcie Otwartej mogą korespondować osoby nie posiadające Profilu Zaufanego.
 • Grupy wyjazdowej nie zakładamy, mamy ją automatycznie utworzoną w chwili poprawnego wypełnienia zakładki "edycja wyjazdu" w swoim profilu.

 • Gdy dołączy do grupy minimum jeden podróżnik i zostanie przez nas zaakceptowany, to od tej chwili mamy aktywną grupę widoczną w zakładce "grupy".

 • Po zakończeniu terminu wyjazdu, właściciel zamyka wyjazd naciskająć przycisk "zakończ wyjazd" w grupie. Następnie wystawiamy komentarze osobom uczestniczącym w grupie i tym samym w naszym wyjeździe.

 • Aby do grupy dołączali inne osoby nasz profil powinien wyróżniać się dobrym tematem oraz opisem wyjazdu wraz z dodanymi zdjęciami i albumami z wyjazdów (blogami). Tak to działa, jeśli widzę że dużo podróżujesz, to znaczy że jesteś prawdziwym globtroterem i chętnie dołączę się do Twojej wyprawy.

 • Jak dołączyć do grupy? Aby dołączyć do grupy należy nacisnąć przycisk "dołącz", który znajduje się w każdej grupie wyjazdowej. Aby wejść do grupy wyjazdowej klikamy GRUPY > TEMAT WYJAZDU i przycisk "Dołącz" lub będąc na profilu interesującej nas osoby naciskamy żółtą okrągłą ikonkę "Dołącz do grupy".

 • Jak wypisać się z grupy? Aby odłączyć się od grupy należy nacisnąć przycisk "wypisz", który znajduje się w każdej grupie wyjazdowej do której dołączyliśmy lub w której oczekujemy na przyjęcie.

 • Komentarze z pominięciem dołączenia do grupy. Możliwe jest dodanie komentarza bez dołączania do grupy w tym celu należy przejść na profil osoby której chcemy dodać komentarz i nacisnąć przycisk "komentarz". Następnie wybieramy kraj w którym odyliśmy wspóny wyjazd, opis i ocenę.
  Dostępne oceny: pozytywna neutralna negatywna
Wyszukiwarkę podzieliliśmy na dwie części, tak aby nie zajmowała wiele miejsca.
Wyszukiwarka Prosta zawiera w wersji minimalnej najbardziej podstawowe opcje.
Wyszukiwarka Zaawansowana ma o wiele więcej kryteriów szukania innych użytkowników niż wyszukiwarka prosta.

Aby uruchomić wyszukiwarkę zaawansowaną należy nacisnąć przycisk znajdujący się obok przycisku "Szukaj" w ramce wyszukiwarki, jeżeli chcemy powrócić do wyszukiwarki prostej przyciskamy ten sam przycisk z napisem "Wyszukiwarka prosta". Wyszukiwarka osób dostępna jest w zakładce Podróżnicy.
Z aktywnym terminem wyszukuje osoby tylko z aktualnym terminem wyjazdu, osoby z miesiącami wyjazdu które już minęły są pomijane.
Z Twoją destynacją wyszukuje osoby z minimum jednym takim samym kierunkiem podróży, który Ty zaznaczyłeś/aś w edycji wyjazdu. Jeżeli ilość symboli (globu) przy podróżniku jest np. 3 oznacza to, że macie zaznaczone 3 identyczne kraje wyjazdu.
Budżet wyjazdu został ustalony poprzez gwiazdki hotelowe, im mniej gwiazdek tym wyjazd ma mniejszy budżet.
Aby przeczytać lub odpisać na wiadomość musimy dostać się do ekranu wiadomości. Możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym jest naciśniecie na avatar znajdujący się na górze ekranu z opcją wiadomości, drugi sposób to naciśnięcie na ikonkę listu znajdującej się w górnej belce po lewej stronie ekranu. Ukażą nam się wiadomości, zawierają zdjęcie użytkownika oraz tytuł, datę i ikonę listu. Klikając na zdjęcie użytkownika przechodzimy na jego profil, z kolei naciskając na tytuł wiadomości wchodzimy na ekran konwersacji. Zamknięta ikona listu oznacza że ostatnia korespondencja jaką wysłaliśmy nie została jeszcze odczytana przez zainteresowaną osobę, ikonka listu otwarta informuję o odczytaniu naszej korespondencji.
 • Po zalogowaniu mamy dostęp do ustawień osobistych. Oprócz opcji zmiany hasła, adresu e-mail, usunięcia konta, dostajemy możliwość ustawiania wszelkich powiadomień które mogą przychodzić na nasz prywatny adres e-mail.
 • Jest to pomocne, gdyż nie musimy monitorować cały czas serwisu by wiedzieć że dostaliśmy np. nową wiadomość lub odpowiedź na forum.
 • Oprócz powyższych wymienić należy jeszcze jedną dotyczącą uśpienia konta, po uśpieniu konta nasz profil nie pokazuje się w wynikach wyszukiwania i na plaży. Jest to dobra opcja dla osób które nie planują wyjazdów, a chcą być aktywne w serwisie.
 • Dodatkową opcją jest możliwość ustawienia widoczności własnego profilu tylko dla osób zalogowanych w serwisie.
 • Do dyspozycji podróżników jest możliwość ukrycia swojego profilu:
 • Przed osobami niezalogowanymi w serwisie. Jeśli potrzebujesz włąśnie takiej prywatności i nie chcesz aby Twoje zdjęcia były widoczne w internecie to wybierz w menu USTAWIENIA opcje "profil niewidoczny dla osób niezalogowanych" i zapamiętaj wybór.
 • Przed osobami zalogowanymi w serwisie, ograniczenie ustawień poprzez "wiek lub płeć".
 • Indywidualne blokowanie wejścia na profil konkretnej osobie poprzez opcje "zablokuj".
 • Uśpienie (zawieszenie) konta, profil nie pokazuje się w wynikach wyszukiwania oraz na plaży. - Zamian dokonać można po zalogowaniu w zakładce "ustawienia".
Usunięcie konta znajduje się na stronie z ustawieniami (Ustawienia). Zawsze można skorzystać z opcji "zawieszenie konta", wtedy profil nie jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania i wynikach na plaży.

Kilka przydatnych informacji


Osoby poszukujące towarzysza podróży na wyjazd lub aby np. nie dopłacać do "jedynki" mogą natknąć się na dwuznaczne propozycje innych osób (zazwyczaj panie od panów).

Wyszukiwarka Podróżników Olneo.pl nie jest serwisem randkowym, erotycznym lub seksualnym, a tylko serwisem do poszukiwania towarzysza podróży. Statystycznie w każdym portalu są osoby, które szukają nieco innych rzeczy niż oferuje serwis. Prosimy o wyrozumiałość oraz o "przymknięcie oka" na indywidualne przypadki i dalej korespondować z osobami które spełniają nasze warunki. Nie moderujemy poczty wewnętrznej i nie selekcjonujemy osób, które mogą wysyłać propozycje na sex-wakacje, taką selekcję pozostawiamy wam...
Podróżnik po przeczytaniu mojego listu nie odpisuje, dlaczego?

Czasem zdarza się że ktoś nie odpisze na Twoją wiadomość, poniżej jest kilka propozycji z czego to może wynikać.
Po pierwsze nie odpisze do Ciebie osoba, która nie jest zainteresowana wyjazdem z płcią przeciwną.
Po drugie Twój profil nie spełnia kryteriów wyjazdowych drugiej osoby (destynacja, termin lub cel podróży).
Po trzecie minusem jest Twój wiek, aparycja lub inne czynniki na które nie mamy większego wpływu.

Drodzy podróżnicy prosimy odpisujcie na listy osobom które do was napisały nawet jak nie jesteście zainteresowani wyjazdem (tutaj wymieńcie dlaczego) lub po prostu podziękujcie za list. Odpisanie nawet na niemoralną propozycję i powiedzenie stanowcze nie dziękuję jest grzeczną formą która przecież nie kosztuje, a druga osoba będzie wiedziała że nie ma zainteresowania. Na pewno Ty również chciał(a)byś dostać jakąkolwiek odpowiedź na własną wiadomość niż mieć tylko widok ikonki odczytanej wiadomości...dlatego starajmy się odpisywać!
Bezpieczeństwo podróżnika, czyli umieszczanie informacji kontaktowych w opisie

Zalecamy ze względów bezpieczeństwa nie umieszczać informacji kontaktowych (nr. telefonu, adres email, adresu zamieszkania) w polach tematu i opisu. Pola tematu i opisu dostępne są dla użytkowników internetu oraz dla robotów sieciowych przemierzających internet. Ponadto nigdy nie wiemy kto naprawdę znajduje się po drugiej stronie jeśli najpierw nie porozmawiamy z nim poprzez pocztę wewnętrzną serwisu, skype, telefon lub na próbę spotkamy się gdzieś na żywo w ruchliwym miejscu typu restauracja, kawiarnia.

Wskazówki:
- jeżeli masz spotkać się z podróżnikiem pierwszy raz poinformuj o tym najbliższych.
- przekaż nr kontaktowy osoby z którą masz się spotkać lub wyjechać przyjacielowi lub rodzinie.
- Kilka listów w serwisie i parę telefonów zwykle wystarcza, żeby zorientować się z kim się ma do czynienia. Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości - nie jedź.
Więcej na travelblog: wyjazd z nieznajomym towarzyszem podróżyTa strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki mechanizmu przechowywania lub dostępu cookie w Twojej przeglądarce.