Arkadiusz

traveler

Polska

(śląskie), Bielsko-Biała

Mężczyzna 42 Lat

TERMIN WYJAZDU: Lipiec 2020
KRAJE WYJAZDU: Austria , Polska , Rosja
CELE WYJAZDU: trekking/wspinaczka
NA ILE CZASU: ponad 16 dni
BUDŻET WYJAZDU: ponad 3000 zł
SZUKAM NA WYJAZD: osób
AKTYWNOŚĆ: 100 % 0 dni 2020-04-10
ODZNAKI:

Temat wyjazdu: Cóż "Sars CoVd 19" posadził nas troszkę na dupkach. Na szczęście jeszcze możemy jeździć po kraju ;-P

Opis: Wywołany do tablicy przez tych, których już nie ma, zaglądam w głąb duszy, by wydobyć z niej wszystkie okruchy wspomnień tyczące się boskiej świątyni - gór ukochanych. Okruchy, większe kamienie, głazy i szczyty mieszkają we mnie, tworząc mozaikę pamięci niezwykłą - dotykane w różnym wieku, jakże różnie przemawiają. Wielorakość doznań, wzruszeń piękna, i strachu dostarczają niezmiennie, ilekroć los łaskawy pozwoli cieszyć się wędrówką najpierw doliną a następnie górską percią do chmur. Nieważne czy w przepaścistych graniach Tatr czy miękkich grzbietach Beskidów się znalazłem, zawsze odczuwam to uczucie niewyjaśnionego szczęścia z przebywania w ogromie świata rzuconego pod moje stopy, z ogromem wiatru i falującego powietrza, z przestrzenią jakże inną od codzienności...
Każdy powinien dostać 500+ na podróże. Na takie małe i na takie całkiem duże. Podróże powinny być obowiązkiem, koniecznością, wymogiem formalnym przy maturze,na studiach i przy ślubie. Nie podróżowałeś/aś - nie idę z tobą do łóżka. Powinny być stopniem na świadectwach: religia/etyka/podróż - albo tylko "podróż", bo w niej są i religie, i etyki, i wszystko.
Podróż z całym swoim dobrodziejstwem inwentarza, powinna być obligatoryjna, jak kiedyś służba wojskowa -- i nie ma uproś.Najpierw w Europie żeby się dobrze poznać w domu, a potem po świecie - żeby się rozumieć i wzajemnie szanować. Podróż, żeby się nie dziwić, że ktoś chodzi tak a tak ubrany, ktoś inny mieszka inaczej, a jeszcze inny ma dwie żony i wierzy w pięciu bogów. Podróż do zrozumienia. Podróż do tolerancji. Podróż do pomocy.
Powinien być specjalny urlop na podróż. (tzw. urlop podróżniczy - oprócz wypoczynkowego, zdrowotnego itp.), osobne dwa, trzy tygodnie na praktykę podróżniczą. Ilość podróży powinna być również brana pod uwagę przy emeryturze: mało jeździłeś, klepiesz na starość biedę.
I na sam koniec: nie podróżowałeś za życia - nie podróżujesz do nieba.

CECHY: aktywny , ambitny , bystry , cierpliwy , niekonfliktowy , niezależny
HOBBY: aktywny wypoczynek , czytanie , góry , rysunek , teatr
JĘZYKI: rosyjski
SZKOŁA:średnie
ZAWÓD:wolny zawód/specjalista
PAPIEROSY:nie toleruję
ALKOHOL:toleruję
REJESTRACJA:2015-11-07

Wyświetlenia profilu: 3874 |

albumy
grupa
Dodaj artykuł

Jadę w Bieszczady!

Jadę w Bieszczady! #ZmieńTerminNieOdwołuj Od 2004 roku Fundacja Bieg Rzeźnika organizuje w Bieszczadach Bieg Rzeźnika, Zimowy Maraton Bieszczadzki i Hyundai Ultramaraton...

Czytaj więcej

  • Wynajmij partnera na wesele lub zostań osobą do wynajęcia.

  • Poznaj osobę zdecydowaną na rodzicielstwo.

  • Znajdź partnera z okolicy do aktywności i wspólnych cwiczeń!


Album podróżnika Nad..ja

Dodano albumów: 5
2020-02-10 18:01:40
Wyspa cudna. Ludzie przyjaźni. Jedzenie super. Ceny zwalają z nóg....

Zobacz Album